Úřední deska       Fotky - Videa       Kontakt      

POSLEDNÍ ZPRÁVY ZŠ

31. ledna 2023
Vysvědčení - leden 2023, informace pro rodiče
Vážení rodiče,

pololetní vysvědčení je příležitost k zastavení, rekapitulaci, stanovení nových cílů, pro některé předěl a možnost začít "s čistým štítem".  Následující materiály jsme převzali z organizací Centrum LOCIKA a Nevypusť duši  a věříme, že Vám mohou pomoci v komunikaci s vašimi dětmi.

Všem rodičům dětí školou povinných bychom chtěli říct: je v pořádku, pokud vás vysvědčení nenechává chladnými a probouzí ve vás emoce. Rodičovství ani školní docházka nemusí probíhat na jedničku. Nezapomínejte pečovat i o sebe. Špatné známky na vysvědčení mohou být velmi stresující, jak pro děti, tak pro rodiče. Neuspokojivá známka se může stát rozbuškou pro vyhrocené emoce z obou stran. Mnoho rodičů neví, jak by měli správně na špatné známky reagovat. Jak s dětmi mluvit? Jaká je ta nejlepší rada? Zásadní je, abyste nereagovali zklamáním.
Špatná známka je často varovným signálem pro potenciální problémovou oblast, není ovšem měřítkem hodnoty vašeho dítěte nebo vašich rodičovských kompetencí. To mějte vždy na paměti a snažte se utřídit si myšlenky tak, abyste vše dokázali řešit s klidem. Špatné vysvědčení není konec světa a nezpůsobí životní selhání vašeho dítěte. Využijte to jako příležitost k tomu, aby se vaše dítě ve škole mohlo zlepšit a získalo cennou zkušenost.

 

Pokud se ocitnete v těžké situaci a budete potřebovat podporu, nebojte se obrátit na odborníky, na krizové linky. Odborníci na druhé straně drátu vás podpoří.pedagogové ZŠ a MŠ Benešov nad Ploučnicí

 
31. ledna 2023
Lyžařský výcvikový kurz - 7. třídy

Žáci 7. tříd absolvují od neděle 29. ledna 2023 do pátku 3. února 2023 lyžařský výcvikový kurz v krásném klidném prostředí na hranici Jizerek a Krkonoš, na polosamotě v obci Dolní Rejdice u Kořenova - v Chatě Jana. Pod vedením našich pedagogů - Mgr. Zdeňka Miškovského, Bc. Ondřeje Růžičky, Bc. Lucie Čermákové a Bc. Doroty Rakové - se zdokonalují v lyžařských dovednostech. Počasí našim lyžařům přeje, sněhu je dostatek. Kromě lyžování tráví také čas při poznávání okolí a společných hrách. 

 
                                                             
foto z kurzu

Mgr. M. Šmídová
29. ledna 2023
Benešovský skřivánek 2023

Ve čtvrtek 26. ledna 2023 se v aule ZŠ na budově Nova konala soutěž v sólovém zpěvu Skřivánek. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích, kde zpívalo celkem 28 soutěžících. Zpívání se zúčastnili i pozvaní žáci z okolních škol, z Dolních Habartic a z Heřmanova. V 1. kategorii zpívali žáci od 1. do 5. třídy a ve 2. kategorii žáci 6. – 8. třídy. Pro zpestření zážitků se zpívalo poprvé i na mikrofon. Porotu tvořili zkušení učitelé hudební výchovy, kteří měli hodně práce, aby vybrali ty nejlepší zpěváky, protože soutěžících bylo opravdu hodně. A jak to dopadlo?
1. kategorie: 1. místo – Štěpánka Rabová – ZŠ Benešov nad Ploučnicí
                     2. místo – Amálka  Moudrá   - ZŠ Dolní Habartice
                     3. místo – Alice Šeflová, Tomáš Mika, Adéla Huberová – ZŠ Benešov nad Ploučnicí
                     čestné uznání – Eduard Gettlich                                                                                           
2. kategorie: 1. místo – Ester Kleinová – ZŠ Benešov nad Ploučnicí
                     čestné uznání – Hana Březinová

  Benešovský skřivánek 2023 (10 obrázků) 

Vítězové z 1. a 2. místa postupují do oblastního kola, které se koná v Děčíně 21. února 2023 v Domě dětí na Teplické ulici. Přejeme mnoho štěstí v dalším zpívání.

Mgr. A. Špačková
 
20. ledna 2023
Půlden pro žákovský parlament
 

V pátek 20. ledna 2023 se žákovský parlament sešel, aby zpracoval celoškolní anketu na téma "Nové zvonění". Parlament tak vyslyšel prosby, které se týkaly změny zvonění na budově Nova. Již v průběhu podzimu parlamenťáci sbírali návrhy skladeb od svých spolužáků napříč všemi třídami. Dnes dostali prostor pro zpracování ankety. Vytvořili postery, které žákům školy umožní si všechny skladby přehrát pomocí QR kódů a vybrat si tak své favority. Samotné hlasování proběhne příští týden. Společnou kreativní činnost si užili a opět si vyzkoušeli kooperaci, efektivní komunikaci a dovednost si navzájem naslouchat.  

  ŽP - půlden pro parlament - školní zvonění (15 obrázků) 

M. Miňovská , koordinátorka žákovského parlamentu

 

7. ledna 2023
1. B - Den tříkrálový

Plavčíci 1. B si páteční den 6. ledna 2023 užili „královsky“. Celé dopoledne je provázela legenda o Třech králích v podobě matematických her a písmenkových rébusůDle starých tradic věštili ze sedmi hrnečků a připravovali tříkrálovské pohoštění pro návštěvníky krmítek a lesní obyvatele. Na závěr celého tříkrálového dopoledne slavnostně s korunou na hlavě vyrazili za zvířátky se všemi připravenými dobrotami do blízkého okolí školy.

  1B - Den tříkrálový (10 obrázků) 

Mgr. M. Rejmanová

 
7. ledna 2023
Ptačí hodinka

Ve dnech 6. – 8. ledna 2023 probíhá pod hlavičkou České společnosti ornitologické již 5. ročník „Ptačí hodinky“ s pozorováním a sčítáním opeřených návštěvníků (nejen) na krmítkách. Tento program je určený všem zájemcům o přírodu a ptačí dění v jejich okolí. Ačkoli se jedná o vědecký výzkum, zúčastnit se může úplně každý bez předchozích zkušeností. I v řadách našich žáků z 1. stupně se našli zájemci, kteří s dalekohledy v ruce strávili příjemnou páteční hodinku - 6. ledna 2023 - dobrodružného pozorování a určování návštěvníků krmítka na školním pozemku. Své výsledky zapisovali do formulářů v iPadu a odesílali je elektronicky.

             
                     

Mgr. M. Rejmanová
 
27. prosince 2022
Vánoční aktivity
 

V úterý 20. prosince 2022 proběhl tematický den pro žáky 4. – 6. ročníků zaměřený na Vánoce u nás i v anglicky mluvících zemích. Celým dopolednem provázeli své mladší spolužáky žáci 9. tříd. V předchozích hodinách angličtiny si pro ně deváťáci připravili různé aktivity v anglickém jazyce. Úkolem bylo projít 20 stanovišť, kde za splněnou úlohu dostali písmeno z tajenky.  

  Vánoční aktivity (10 obrázků) 

Den probíhal v poklidné předvánoční atmosféře. Deváťáci se zhostili své úlohy velmi zodpovědně a oceňujeme také spolupráci napříč všemi třídami.

Mgr. M. Jansová, Mgr. K. Procházková, Mgr. L. Sönlová

 

22. prosince 2022
PF 2023

Krásné a klidné prožití vánočních svátků v kruhu rodinném, v novém roce 2023 mnoho zdraví, lásky, osobních úspěchů a radostných dní přeje

za celý tým Základní školy a Mateřské školy Benešov nad Ploučnicí

Jakub Zelený

18. prosince 2022
1. B - Stopování ve sněhu
Sněhová nadílka zvedla plavčíky z 1. B ze školních lavic a ti se vydali ve středu 14. prosince 2022 do terénu za sněhobílým dobrodružstvím. Vybaveni lupami, kapesním atlasem stop zvířat, rukavicemi a teple oblečeni se vypravili po stopách lesní zvěře. Odhalili zvířecí návštěvníky školního pozemku, správně dle atlasu a rozložení stop určili v lese stopy zaječí, stopy srny i divokého prasete. Avšak i dětská fantazie pracovala na plné obrátky.

  1B - Stopování ve sněhu (9 obrázků) 

Mgr. M. Rejmanová
17. prosince 2022
2. A - Bobovačka aneb tělocvik na sněhu

V úterý 13. prosince 2022 se žáci třídy 2. A v rámci tělesné výchovy vydali s boby a ježdíky na nejbližší kopeček v okolí školy, aby si užili vytoužený sníh. Počasí měli ideální, sněhové podmínky vyhovující. Všichni byli natěšení a s velkou radostí se pustili do sjíždění zasněžené stráně.

  2A - Bobovačka (23 obrázků) 

Byla to netradiční hodina tělocviku, při které si všichni užili spoustu legrace a potěšení z pohybu na čerstvém vzduchu.

Mgr. M. Ondrejkovičová


 
17. prosince 2022
Den pro žákovský parlament
 

V úterý 13. prosince 2022 se uskutečnil první "Den pro žákovský parlament". Parlament se v počtu 22 žáků sešel první vyučovací hodinu v tělocvičně na budově NOVA. Zde si zahráli detektivní hru "Městečko Palermo" pod skvělým vedením Viki Malinovské. Poté přišlo na řadu i protažení těla ve vybíjené na dvě družstva. Po fyzickém výkonu následoval program ve školní kuchyňce, kde si žáci společně připravili chutné občerstvení formou jednohubek, obložené zeleninové mísy, pečené buchty a muffinů. Nejstarší děvčata upekla Krtkův dort. K dobrému jídlu si žáci připravili čaj na zahřátí.
Dobrý parlamenťák by měl být schopen spolupráce a kreativity. Tyto schopnosti předvedli žáci ve špagetové výzvě. V pěti týmech se pokoušeli postavit z balíčku špaget a lepící pásky nejvyšší stavbu. Zbyl nám také čas na závěrečnou debatu a shrnutí celého dne.  

  Den pro žákovský parlament (8 obrázků) 

Hlavním cílem bylo vzájemné seznámení parlamenťáků, což se úspěšně podařilo.  

Celý den se nesl v přátelském a týmovém duchu a už nyní se všichni těší na další společné akce.

M. Miňovská

11. prosince 2022
1. B - Den s čerty, anděly a Mikulášem

Pondělní dopoledne 5. prosince 2022 prožili plavčíci 1. B mezi „čerty a anděly“. Vše začalo hned ráno návštěvou čertíka Poplety, který se dětem snažil poplést hlavu zmatky a nesmysly ve třídě. Ty děti hravě odhalily a napravily. Čertík děti naučil pár slov z čertovského slovníku, ukázal čertí rozcvičku a taneček, zahrál si s nimi „vrhcáby“, kouzlil v matematickém magickém čtverci ...
Nakonec dorazila početná čertovsky andělská výprava v čele s Mikulášem, aby děti hlavně pochválila a odměnila.

  1B - Den s čerty a anděly (13 obrázků) 

DĚKUJEME za jejich milou návštěvu.

Mgr. M. Rejmanová

 
5. prosince 2022
9. C - Den pro třídu
 

Dne 24. listopadu 2022 se žáci 9. C v dopoledních hodinách vrhli na pečení perníčků a kokosek na Vánoční jarmark. Žáci si toto praktické vyučování ve školní kuchyňce užívali a po zbytek času, kdy se cukroví peklo, zdobili již upečené perníčky cukrovou polevou. Dále ještě dokončovali a kompletovali své výrobky z keramiky, určené také k prodeji na jarmarku. Cukroví provonělo celou budovu školy a žákům se tento způsob výuky moc líbil.

  9C - Den pro třídu (14 obrázků) 

Za spolužáky z 9. C napsala Jindřiška Donátová

4. prosince 2022
Florbal - okrsková kola


Ve dnech 23. listopadu a 1. prosince 2022 odehráli naši chlapci okrsková kola ve florbalu v rámci Školské florbalové ligy pod záštitou AŠSK. První turnaj se uskutečnil v tělocvičně ZŠ Dr. Miroslava Tyrše v Děčíně, kde naši školu reprezentovali vybraní žáci ze sedmých tříd. Konkurence byla opravdu veliká, akce se totiž zúčastnilo celkem sedm škol. Náš tým se nakonec umístil na 5. místě. Druhý turnaj se odehrál v tělocvičně ZŠ Markvartice, kde mezi sebou změřili síly chlapci z osmých i devátých tříd. Na tomto turnaji hrálo celkem šest škol a náš tým skončil na pěkném 3. místě. 

Mgr. Z. Miškovský

4. prosince 2022
Futsal – okrsková kola
 

Ve dnech 25. a 30. listopadu 2022 proběhla okrsková kola ve futsalu v rámci Školské futsalové ligy pod záštitou AŠSK. Oba turnaje se uskutečnily v tělocvičně ZŠ Dr. Miroslava Tyrše v Děčíně, kde naši školu reprezentovali vybraní žáci 2. stupně. Na prvním turnaji se družstvo složené z chlapců šestých a sedmých tříd umístilo na 4. místě, zatímco na druhém turnaji se našim osmákům a deváťákům povedlo ukořistit 3. místo.

Mgr. Z. Miškovský

4. prosince 2022
Olympiáda v českém jazyce

školní kolo

Ve čtvrtek 1. prosince 2022 proběhlo v aule naší školy základní kolo Olympiády v českém jazyce, jehož se účastnilo čtrnáct žáků 8. a 9. tříd. Ve dvou částech zadání ukázali žáci své jazykové znalosti a slohové dovednosti. Nejlépe si vedly Adéla Svobodová a Katka Vojtová z 9. A.

Obě dívky budou naši školu reprezentovat v okresním kole v Děčíně. Vítězkám školního kola gratulujeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole.

Všem ostatním děkujeme za účast a zájem o soutěž.

Mgr. Š. Leknerová

2. prosince 2022
4. A a 5. B - Muzeum čertů - Úštěk

Ve středu 30. listopadu 2022 odjely třídy 4. A a 5. B do Muzea čertů v Úštěku. Před samotnou exkurzí si žáci prohlédli historické budovy v centru města a potom následovala prohlídka čertů.

       4A, 5B - Muzeum čertů (17 obrázků)      

Expozice se dětem velice líbila. Vracely se spokojené a plné dojmů.

Mgr. L. Tesarczyková
 
30. listopadu 2022
Vánoční jarmark ZŠ s hudbou ze ZUŠky
28. listopadu 2022
2. A, 2. B - Návštěva knihovny

Z žáků druhých tříd se pomalu stávají velmi šikovní čtenáři. Aby věděli, že knížky není nutné vždy jen kupovat, navštívili v měsíci listopadu benešovskou knihovnu. Seznámili se nejen s jejími prostory, ale také s knihovním řádem a samozřejmě s některými knížkami. S dovolením knihovnice paní Jandášové měli možnost nahlédnout do jakékoli knížky, která je v oddělení pro ně určeném zaujala, a tak všichni se zájmem prohlíželi, pročítali a navzájem si ukazovali vybrané knížky.

  2A, 2B - Návštěva knihovny (15 obrázků) 

Všem se v knihovně líbilo a rozhodně zde nebyli naposled.

Mgr. M. Ondrejkovičová, Mgr. J. Chvojková
 
27. listopadu 2022
1. B - Indiánské dopoledne

Ve středu 23. listopadu 2022 se s písmenem „I“ proměnila třída 1. B i se svými plavčíky ve vesnici indiánů. Ti si vytvořili svou indiánskou čelenku, totem, dozdobili se, zabubnovali si se šamanem a zatančili v rytmu vodních bubnů indiánský tanec. Seznámili se s několika reáliemi ze života indiánů, naučili se indiánský pozdrav, „tanec bizonů“ aj.

  1B - Indiánské dopoledne (4 obrázky) 

Někteří plavčíci se nemohli rozloučit s rolí indiána, a tak v ní vytrvali až do konce týdne

Mgr. M. Rejmanová
24. listopadu 2022
7. B - Haptický program

Ve středu 23. listopadu 2022 se třída 7.B účastnila akce s názvem „Haptický program“, která se konala v Děčínském zámku. Program dětem praktickou formou přiblížil život osob se zrakovým postižením. Žáci si za pomocí zavázaných očí, měli možnost vyzkoušet pohyb v prostoru za pomocí slepecké hole, zdolávání různých překážek, seznámili se s Braillovou abecedou či Pichtovým psacím strojem. Program byl uzpůsoben hmatovému, ale také sluchovému vnímání. Žáci rozeznávali různé detaily, tvary, předměty. Jako nevidomí si měli možnost vyzkoušet nalévání vody do hrnku, rozeznat napsaný text, napsat si své jméno, či si zahrát člověče nezlob se.

  7B - Haptický program (10 obrázků) 

Akce se dětem líbila, byla velmi zajímavá. Od asistentek této akce dostaly pochvalu za dobře odvedenou práci, šikovnost a snaživost.

Bc. P. Švecová, Bc. L. Schwarzbachová
 
20. listopadu 2022
1. B - Dopis Ježíškovi

Že se kvapem blíží Vánoce, vědí i plavčíci 1. B.  Společně tedy „dali hlavy dohromady“, popřemýšleli, co by se jim pro společnou plavbu a k dalšímu objevování a dobrodružství hodilo. Společně obrázkově sepsali svá přání do dopisu pro „POMPO Ježíška“ a svá přání a sliby stvrdili podpisem -   1B - Dopis Ježíškovi (8 obrázků) 
Teď už zbývá jen čekat, zda je „Pompo Ježíšek“ vyslyší.

Mgr. M. Rejmanová
20. listopadu 2022
1. st. - Preventivní besedy


Ve dnech 15. a 16. listopadu 2022 se pro všechny ročníky I. stupně naší ZŠ, včetně přípravného ročníku, konaly preventivní besedy realizované vzdělávací společností e-DUHA, lektorem byl RNDr. Bc. Ludvík Hanák.

Programy reflektují velmi aktuální témata dnešního světa, jako jsou rizika používání informačních technologií a bezpečnosti v online světě, zabývají se též prevencí nelátkových závislostí, především online závislostí, hazardního hraní a prevencí kyberšikany.
Programy žákům představily a objasnily mnoho nástrah, které se v online světě vyskytují. 

   

Tímto chceme poděkovat panu lektorovi za besedy a těšíme se na další spolupráci, která nás čeká na konci druhého pololetí.

Mgr. H. Svobodová, metodik prevence

13. listopadu 2022
9. tř. - Mladá Boleslav – exkurze Škoda Auto
 

V úterý 8. listopadu 2022 zamířili žáci devátých tříd v rámci volby povolání a rozvoje polytechnického vzdělávání do Mladé Boleslavi, kde na ně čekal připravený program od výrobce automobilů Škoda Auto. Jeho součástí byla komentovaná prohlídka tamního muzea společnosti, které bylo plné historických, sportovních i současných automobilů se slavným logem ve tvaru okřídleného šípu. Druhá část návštěvy zahrnovala exkurzi do výrobních provozů Škoda Auto, kde měli deváťáci možnost spatřit velmi moderní výrobní proces výroby automobilů.

Doprava na akci byla zajištěna z projektu: Podpora polytechnického vzdělávání a gramotností v ÚK - ÚK IKAP A2 (CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0017377)

  9. tř. - exkurze Mladá Boleslav (9 obrázků) 

Mgr. Z. Miškovský, Mgr. Š. Leknerová

12. listopadu 2022
1B - Den laskavosti

V pátek 11. listopadu 2022 si plavčíci z 1. B připomněli nejen legendu o Sv. Martinovi, ale hlavně si v rámci Dne laskavosti (13. listopadu) užili dopoledne ve společnosti seniorů našeho města, které formou plakátu pozvali na společné tvoření vánočních přání do nových prostor CDM Benešov nad Ploučnicí. Společně tvořili, povídali si, vzájemně se obdarovali nejen výměnou vyrobených přání, náramků z korálků, ale i radostí a úsměvy.

UDĚLAT RADOST byl náš cíl a ten byl naplněn oboustranně -   1B - Den laskavosti (15 obrázků)   
             
Byl to krásný předstart do blížícího se adventního času.

Mgr. M. Rejmanová
 
12. listopadu 2022
1B - Podzimní koktejl

V posledních slunných dnech vypluli plavčíci 1. B do blízkého okolí školy s potřebnou výbavou na detektivní pátrání. Jejich úkolem bylo vyhledání „předmětů doličných“ pod listnatými stromy (toho času už bez listí) tak, aby příslušný strom poznali. A objevili toho mnohem více – např. zazimovávající se ploštice, klíčící žaludy, vlašský ořech pod lískou…. Při té příležitosti také posbírali potřebné ingredience pro svůj „podzimní koktejl“. Ten umíchali po návratu do třídy a zkoumali z něj, jak voní podzim. 

  1B - Podzimní koktejl (10 obrázků) 

Mgr. M. Rejmanová                                                                                                                      
11. listopadu 2022
Pozvánka na vánoční jarmark


místo konání: budova NOVA, Opletalova 699, Benešov nad Ploučnicí


31. října 2022
Podzimní dílničky

V pátek 21. října 2022 proběhly ve škole na budově Bílá pro děti od přípravky po 3. třídy podzimní dílničky. V jednotlivých dílnách si každý mohl vytvořil pomocí razítkování jablkový kompot a ozdobit si ubrouskovou metodou kamínek. Děti práce bavila a zdobení kamínků ubrousky byla pro mnohé novinkou. Společně si potom každá třída vyrobila vlastní podzimní vílu. Práce to byla náročná, ale výsledek stojí za to.

Fotografie z dílniček -   Podzimní dílničky na Bílé (15 obrázků) 

za kolektiv Bílé - Mgr. J. Janoušková
 
27. října 2022
7. B - Podzimní brigáda v ZOO

V pátek 21. října 2022 se třída 7. B účastnila akce ZOO Děčín pro školní kolektivy s názvem „Přijďte si nahrabat do zoo“. ZOO Děčín leží v krásném prostředí lesoparku se spoustou vzrostlých stromů a na podzim také s obrovským množstvím spadaného listí. Proto se při jeho úklidu hodí každá ruka. Děti byly zapojeny do prací jako je hrabání listí, zametání a navážení listí kolečkem do kontejneru. Každý žák jako odměnu dostal volňáska jako vstupenku zdarma. Ještě před odchodem na vlak byl čas si společně celou ZOO projít a povídat si.

Fotografie ze ZOO   7B - Podzimní brigáda v ZOO (8 obrázků) 

Akce se dětem velmi líbila, práce je bavila a od správkyně zoologické zahrady dostaly pochvalu za dobře odvedenou práci.

Bc. P. Švecová, Bc. L. Schwarzbachová
 
25. října 2022
6. tř. - Exkurze do History parku LedčiceV pátek 21. října 2022 jsme s šesťáky spojili užitečné s příjemným. Podzimní den jsme si v rámci výuky dějepisu společně užili v History parku Ledčice, kde jsme okusili živou a zábavnou archeologii a naučili se něco nového o životě našich nejstarších předků. 

Všichni jsme se těšili na nové zážitky, a tak jsme v 8.00 h, na čas přesně, vyrazili autobusem z náměstí Benešov nad Ploučnicí směr Ledčice v okrese Mělník. Cesta proběhla pohodově a někteří byli již netrpěliví, co je to vlastně v tom „History parku“ čeká? I pro pedagogický doprovod to byla velká neznámá, i když aspoň trochu tušil.

Ledčice leží jižně od úpatí hory Říp. Když jsme jeden z našich nejznámějších vršků spatřili, bylo nám jasné, že už se blížíme. Celí natěšení jsme vyběhli z autobusu směr cíl. V tu chvíli však byli někteří z nás velmi překvapeni. Byla zima a foukalo. Všichni se snažili co nejvíce schovat pod kapuci a pozapínat, co šlo. Někteří byli náležitě vybaveni čepicí i rukavicemi, jiní po celou dobu naší exkurze nervózně přešlapovali. 

Přišli jsme, nasvačili se a pak už to začalo! 

Vyzkoušeli jsme si několik zajímavých činností – kopat jámu pro mamuta, pracovat s tzv. mazanicí v dlouhém domě, hrát si na archeologa a odhalit tajemství hrobu z doby železné, zastřílet si lukem a šípy, rozdrtit zrna pšenice na zrnotěrce. Nakonec jsme si všichni odvezli kousek vlastnoručně vyrobené keramiky. Také jsme se zahřáli na dětském hřišti a zanechali zde i svůj „exkluzivní podpis“. Dvě a půl hodiny programu utekly jakoby nic. 

Fotografie z aktivit:   6. tř. - Archeopark Ledčice (7 obrázků) 

Teď už zbývalo jen si koupit něco na památku – perník mamuta, pěstní klín, píšťalku nebo skleněnky? Občerstvit se bylo také důležité a téměř nikdo neodolal párku v rohlíku – po tak náročném programu všem chutná. Někteří se zahřáli horkým čajem a už jsme se mohli opět vydat k autobusu. 

Cesta zpátky byla ve znamení sdílení zážitků a prohlížení si suvenýrů. Někteří si ve vyhřátém autobusu i zdřímli a za hodinku a něco jsme stáli opět na náměstí v Benešově nad Ploučnicí a loučili se s pocitem, že tento den byl vydařený, zajímavý a něčím mimořádný.

Mgr. K. Adámková

24. října 2022
1. B - Práce s iPady

Dnešní doba nám stále více poukazuje na nezbytnost počítačové gramotnosti lidí v 21. století a škola musí držet krok s dobou. Ani prvňáčci nechtějí zůstat pozadu, a tak se s iPADy (v rámci projektu Škola pro život II - CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0021886, šablona 3.II/9 Využití ICT ve vzdělávání v ZŠ) setkávají alespoň jednou týdně. Již si s jeho pomocí procvičili své matematické znalosti, hravě zvládli pravidla pro chodce v rámci dopravní výchovy v aplikaci Záchranný kruh, třídili ovoce a zeleninu apod. Na každé „setkání“ s iPADy se těší a sami tvrdí: „To není jako vzít si jen tablet a hrát si." - jak pracují, je vidět na fotkách:   1B - Práce s iPady (8 obrázků) .

Mgr. M. Rejmanová
 
23. října 2022
Projekt FAIR PLAY - závěrečný den

Ve čtvrtek 20. října 2022 se ve škole v budově Nova konal závěrečný den setkání projektu Fair play (r. č. EEL-0566-CZ-29.05.2019), kterého se zúčastnili nejen žáci naší školy, ale také jejich kamarádi z Pestallozi Gymnázia, u kterých byli na výměnném pobytu v rodinách v Heidenau.

            

Přivítali jsme se ve škole v aule, po seznámení s pravidly si poté v tělocvičně pod vedením pana učitele Mgr. Z. Miškovského vyzkoušeli novou hru Kin-Ball se smíšenými družstvy. Nechyběla ani prohlídka naší školy, včetně chutného oběda v naší školní jídelně. Odpoledne proběhlo velice kladné hodnocení celého projektu, který byl započatý v roce 2019, bohužel byl projekt přerušen koronavirovou pandemií.

Žákům se podařilo zdokonalit si své jazykové znalosti nejen v německém jazyce, ale i v angličtině a navázat nová přátelství s německými kamarády. Po prohlídce fotografické výstavy celého projektu v prostorách kolem galerie, jsme našim přátelům ukázali město ve kterém bydlíme, společně se vyfotili u zámku a cestu zakončili u nádraží, kde vlakem odjeli domů.

Fotografie ze závěrečného dne -   Projekt Fair play - závěr (10 obrázků) 

Poděkování patří všem pedagogům, kteří projekt se žáky realizovali, za naši školu zejména Mgr. Martině Pilnáčkové a také Reineru Hengstovi za německou stranu. 

Všichni se už těšíme na další výměnný pobyt.

Mgr. A. Špačková
 
21. října 2022
Zkus to sám

Vybraní žáci 9. tříd se ve středu 19. října 2022 zúčastnili akce "Zkus to sám", kterou jako ochutnávku technických řemesel pořádá pravidelně Střední škola lodní dopravy a technických řemesel, Děčín - Dělnická ul. Smyslem akce je seznámit žáky se školou a s obory, o které je za strany firem zájem.
Po příjezdu do Děčína se žáci měli možnost seznámit se strojírenskými obory v dílnách školy a na vlastní kůži si pod vedením žáka SŠ a metodickým vedením pracovníka školy vyzkoušet vysekávání, obrábění, vrtání a pomocí raznice si vyrazit svůj monogram.

     
                                 

V druhé části pak na na školním plavidle DL2 v přístavu Rozbělesy se seznámili s obory lodník a instalatér, kde se seznámili a vyzkoušeli si vázání uzlů, startování motoru, zednické práce a rozvod vody.

  
 
V rámci přípravy na volbu povolání to bylo zajímavé seznámení s jednotlivými obory.

Bc. I. Schwarz

 
20. října 2022
Naši deváťáci po roce opět v divadle


V pátek 7. října 2022 navštívili žáci devátých tříd divadlo v Děčíně. Zhlédli divadelní představení Balada pro banditu na motivy známého příběhu o Nikolovi Šuhajovi, které nazkoušelo Metropolitní divadlo. Představení provázelo množství známých písní z původního nastudování brněnského Divadla Husa na provázku z roku 1978.

               

Muzikálové představení se žákům líbilo.

Mgr. Š. Leknerová

20. října 2022
Přírodovědný klokan 2022

Ve středu 12. října 2022 se 53 žáků z 8. a 9. tříd zúčastnilo školního kola soutěže v přírodovědných oborech - soutěže Přírodovědný klokan. Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory. Přírodovědný klokan je v kategorii Kadet určen pro žáky 8. a 9. tříd a stejných ročníků víceletých gymnázií. Soutěžící žáci řeší v časovém limitu 24 soutěžních úloh z přírodovědných oborů - fyziky, chemie, zeměpisu, matematiky a biologie s výběrem jedné správné odpovědi z pěti nabídek. Úlohy jsou rozděleny podle obtížnosti za 3, 4 a 5 bodů.

           

Nejlepšími řešiteli z naší školy byli - nejúspěšnější byla Viola Rokosová z 8B, na 2 místě Ladislav Pongrácz z 9B a 3. místo obsadila Viktorie Manželová z 9C a Sára Wernerová z 8C. Gratulujeme.

Mgr. M. Šmídová

 
9. října 2022
Výtvarný projekt I. B a IV. B – PODZIMNÍ VÍLA

Ve středu 5. října 2022 se na pozemku Bílá sešli žáci 4. B a 1. B, aby společnými silami vytvořili prostorové dílo z přírodního materiálu – „Podzimní vílu“. Prvňáčci se věnovali především sběru materiálu a čtvrťáci sestavovali vílí šaty na připravenou konstrukci, paže a náruč s květinovým pugétem, vytvářeli a zdobili klobouky, vydlabávali a vykrajovali obří dýně. Bylo nádherné pozorovat, jak spolu pěkně dokáží spolupracovat a pomáhat si „malí a velcí“. Tím ale společné podzimní tvoření nekončí … 

  1B, 4B - Podzimní víla (12 obrázků) 

Velké díky za pomoc a materiální přírodní příspěvek patří též p. Zichové a p. Krumlové. Děkujeme.

Mgr. M. Rejmanová, Mgr. A. Špačková
                                                                                                                                           
8. října 2022
Projekt FAIR PLAY - výměnný pobyt v Heidenau

Od úterý 13. září do čtvrtka 15. září 2022 se uskutečnil výměnný pobyt našich žáků z 8. a 9. tříd do partnerské školy Pestalozzi Gymnasia Heidenau. Výměnný pobyt se zaměřením na sportovní aktivity se uskutečnil v rámci projektu Fair play (r. č. EEL-0566-CZ-29.05.2019), Projekt je financován z prostředků EU z Fondu malých projektů v Programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Svobodný stát Sasko  2014 - 2020. Jednalo se o dokončení projektu, který nemohl být v minulých letech realizován z důvodu nemoci Covid-19.

          

Během pobytu byli žáci ubytováni v rodinách německých žáků, společně hráli kuželky, grilovali, bavili se při dvojjazyčných hrách. Protože počasí moc nepřálo, naplánovaný program byl nahrazen výletem na pevnost Königstein a vysilujícím výkonem na lezeckých stěnách. Poslední den patřil drážďanskému muzeu hygieny a prohlídce historického centra města zakončené krásným rozhledem na celé město z vyhlídky kostela Frauenkirche. Ve čtvrtek odpoledne po společném loučení na nádraží v Heidenau začalo veliké dobrodružství s cestou zpět, kdy byly problémy s dopravou z Německa. Výměnný pobyt byl opravdu krásný a dobrodružný. Naše poděkování patří dobrovolným hasičům z Benešova nad Ploučnicí a Horních Habartic, kteří pomohli s dopravou a v podvečer přivezli naše žáky v pořádku zpět do Benešova nad Ploučnicí.

            další fotografie   Projekt Fair play - Heidenau (16 obrázků) 

Mgr. M. Pilnáčková, Mgr. A. Špačková
 
30. září 2022
Nové odpočinkové zóny - projekt šablony III
Naše škola od loňského roku realizuje projekt v rámci OP VVV šablony III s názvem "Škola pro život II". Z finančních prostředků, které jsme obdrželi, se nám také podařilo zařídit dvě odpočinkové zóny pro žáky, kde mohou trávit svůj čas o přestávkách a relaxovat.

                         
 
23. září 2022
Cestování 3. B - Soutěž o jízdenky třetí třídou

Na začátku nového školního roku 2022/2023 se žáci 3. B seznámili s celoroční hrou „Soutěž o jízdenky třetí třídou“. V rámci této soutěže žáci získávají body pro jednotlivé jízdenky za úkoly směřující pro rozvoj práce ve skupině, spolupráci, sebeovládání, pomoc druhým a jiné. Zatím se práce velmi daří a jednotlivé body přibývají. Avšak máme ještě mnoho práce před sebou, abychom se vysněné cesty dočkali.

  3B - Cestování (4 obrázky) 
 
Mgr. H. Svobodová
 
22. září 2022
1. B - Vyplouváme

Žáci 1. B byli 1. září 2022 pasováni na plavčíky lodě 1B, napnuli plachtu a vypluli vstříc školním dobrodružství. Zdá se, že chytili dobrý vítr, který je žene kupředu. Plavčíci se skvěle adaptovali - nikdo netrpí mořskou nemocí, nikdo neutonul při první plavbě na opuštěný ostrov obra Olivera. Bez úrazu se seznámili se slonem Standou a přitom se naučili číst a rozpoznat první písmena. Nikdo se ještě neztratil ani v matematickém bermudském trojúhelníku a zvídavě plují dál.

  1B - Vyplouváme (9 obrázků) 

Mgr. M. Rejmanová
 
19. září 2022
4. B - Výstava Libverda 2022
 

V pátek 16. září 2022 se třída 4. B spolu s dalšími třídami vydala vlakem na výstavu do Libverdy, kde se podívala na techniku, která se stará o půdu v zemědělství, hospodářská zvířata, rostliny a výpěstky. Účast žáků na výstavě doplňuje výuku přírodovědných předmětů. Žáci si nakoupili sladkosti a spokojeně se vraceli z krásně prožitého dne.

Mgr. A. Špačková

13. září 2022
Adaptační výlet 6. tříd

Ve čtvrtek 8. září 2022 se uskutečnil adaptační výlet nově vytvořených 6. tříd.

Společně jsme vyrazili do indiánské vesničky Rosehill v obci Růžová. Počasí nám sice nepřálo, ale žákům to zjevně nevadilo. Společně prošli vesničkou, v jednotlivých tee-pee se seznámili s životem indiánů, vyslechli si o nich různé zajímavosti, tančili a pobrukovali si kolem indiánského bubnu, hráli hry, vyráběli si náramky a plnili indiánský kvíz. Mezi tím vším měli ještě spoustu času k volné zábavě a opékání vuřtů. Před deštěm jsme se sice mohli schovat v tee-pee, ale většině dětí ani déšť nevadil při společných hrách.

  Adaptační výlet 6. tříd (13 obrázků) 

Mgr. S. Matysová, Bc. E. Ácsová, Bc. L. Čermáková
9. září 2022
ZUŠ Žandov - přijímání žáků
         
 

 
31. srpna 2022
Informace ZUŠ Žandov

k zahájení školního roku 2022 - 2023 - více na www.zuszandov.cz


                    


 
26. srpna 2022
Informace k zahájení školního roku 2022 - 2023

Nový školní rok bude zahájen ve čtvrtek 1. září 2022 v 8 hodin.
Na budově Bílá jsou umístěny přípravná třída a 1. - 3. třídy. Na budově Nova jsou umístěny 4. - 9. třídy.

Výuka bude ve čtvrtek 1. září 2022 probíhat pro všechny žáky školy cca jednu vyučovací hodinu. Děti (1. stupeň a 6. třídy) si před školou vyzvednou třídní učitelé. 

Ve pátek 2. září 2022 bude výuka pro všechny žáky končit v 11.40 h (třídnické a organizační práce). Informaci k vyučování od 5. 9. obdrží žáci a zákonní zástupci nejpozději 2. září 2022 prostřednictvím e-ŽK a webových stránek.

Úprava vyučování pro děti přípravné třídy a žáky 1. tříd - v pátek 2. 9. 2022 bude výuka ukončena v 9.40 h, v pondělí 5. 9. probíhá vyučování do 10 h, v úterý 6. 9. bude vyučování do 10.45 h, od středy 7. 9. bude probíhat výuka dle rozvrhu do 11.40 h. V době zkráceného vyučování bude dohled nad žáky zajištěn ve školní družině.

Informace k personálnímu zajištění jednotlivých tříd naleznete ZDE.


Úspěšné zahájení nového školního roku 2022/2023

Mgr. Jakub Zelený, ředitel školy
 
Adresa
Základní škola a Mateřská škola Benešov nad Ploučnicí,
příspěvková organizace

Ředitel školy - Mgr. Jakub Zelený
Zástupce ředitele školy - Mgr. Miroslava Šmídová

Ředitelství školy, 4. - 9. ročník
Opletalova 699
407 22 Benešov nad Ploučnicí
sekretariát tel: 412 586 366, 412 586 272
mobil: 606 646 292
email: infozsbnpl@zsbnpl.cz

Přípravný ročník, 1. - 3. ročník
Komenského 274
407 22 Benešov nad Ploučnicí
tel: 412 586 366, mobil: 773 748 843

Mateřská škola, včetně školní jídelny
Cihelní 602
407 22 Benešov nad Ploučnicí
tel: 412 586 579, 412 586 377
mobil: 773 748 842
email: infozsbnpl@zsbnpl.cz

Školní družina
Komenského 274
407 22 Benešov nad Ploučnicí
mobil: 602 144 563
email: infozsbnpl@zsbnpl.cz

Školní klub
Opletalova 699
407 22 Benešov nad Ploučnicí
tel: 412 586 366, mobil: 606 646 292

Mapa
Umístění školy na mapě

GPS: 50°44'39.6"N 14°18'18.5"E
          50.744344, 14.305142

Autobusové spojení
Zastávka: "Pod parkem", dále ulicí Opletalova ke všem našim objektům.
Linky: 422, 423, 424 - Vyhledat spojení

: 709 47 112

ID datové schránky: rj4mbeg

RED IZO: 600076211

Zřizovatel
Město Benešov nad Ploučnicí
www.benesovnpl.cz

Nastavení cookies | Povinně zveřejňované informace | GDPR
K.A.H. Studio