Úřední deska       Fotky - Videa       Kontakt      

POSLEDNÍ ZPRÁVY ZŠ

28. listopadu 2021
2. A - Projektový den Jablko
Šablony III - projekt Škola pro život II (CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0021886), 3.II/12 Projektový den ve výuce Ve středu 24. listopadu proběhl ve 2.A projektový den Jablko. Navštívila nás paní Krumlová, která dětem vysvětlila a ukázala, co se děje, než vyroste jabloň a my si můžeme pochutnat na jejích plodech. Děti už teď vědí, co musí při péči o stromy dělat sadař během celého roku. Ochutnaly několik odrůd jablek a nejen z nich si samy připravily ovocný salát. Jaké bylo pro všechny překvapení, když se díky jablkům a několika drátkům rozsvítila dioda nebo se na hodinách objevil čas! V rámci výtvarného tvoření si díky otiskům listů jabloně vytvořily koláž.

  2A - PD Jablko (9 obrázků) 

Celé dopoledne si děti užily, dozvěděly se spoustu zajímavých informací. Moc děkujeme paní Krumlové za poutavé a poučné povídání.

Mgr. M. Turková
 
27. listopadu 2021
Upozornění pro rodiče - karanténní opatření ve třídě 5.B


Uzavření třídy 5. B


Vážení rodiče,

na základě rozhodnutí KHS Ústeckého kraje se sídlem v Ústí nad Labem ze dne 27. 11. 2021 byla od tohoto dne uzavřena třída 5. B základní školy z důvodu výskytu případu nákazy covid-19. Škola tak nemůže žákům této třídy umožnit osobní účast na výuce a třída v souladu s § 184a školského zákona přechází na distanční výuku.
Předpokládané ukončení karantény je možné stanovit za předpokladu splnění všech karanténních opatření a provedení ohniskové dezinfekce ve škole, nejdříve však 03. 12. 2021, tj. pokud podstoupí v rozmezí 5. až 7. dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem nebo až po 14 dnech, tj. 10. 12. 2021 vč. bez absolvování RT-PCR testu na přítomnost viru SARS – CoV-2. Doba karanténních opatření se může prodloužit v souvislosti s dalšími pozitivně testovanými osobami.
Bylo přihlédnuto k poslednímu rizikovému kontaktu ze dne 25. 11. 2021 a 26. 11. 2021 (den nultý).
Karanténní opatření se netýká osob s plně ukončeným očkováním, osob, které prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19 v uplynulých 180 dnech a tyto osoby nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19.


Příloha: rozhodnutí KHS z 27. 11. 2021 naleznete ZDE.

Děkuji za pochopení a přeji všem pevné zdraví

Mgr. Jakub Zelený
ředitel školy

 
27. listopadu 2021
3. B - Mandaly laskavosti

13. listopad je vyhlášený jako Den laskavosti, čehož piloti 3B rakety využili letos i k účasti v akci „Jsem laskavec 2021“. Díky hygienickým opatřením se tentokrát zaměřili na svůj třídní kolektiv a přírodu. Zhodnotili svou spolupráci a vztahy mezi sebou. Opět si uvědomili, jaká jsou PRIMA banda, která spolu umí spolupracovat, domluvit se, vyřešit třídní problém, pomoci a být laskaví nejen ve vztahu k sobě, k lidem, ale i k přírodě. Již je to rok, co se ujali přikrmování veverek a ptactva z okolí. Letos si vytvořili skupinové mandaly laskavosti a fotografie ze svých laskavých akcí poslali do soutěže.   

  3B - Mandaly laskavosti (5 obrázků)         

Za fotodokumentaci jim byl doručen pochvalný diplom, který všechny potěšil.
                                                                                                                                                      
Mgr. M. Rejmanová
 
26. listopadu 2021
Naše město očima osmáků

Žáci osmých ročníků při hodinách výtvarné výchovy vyfotili zajímavá zákoutí našeho města. Podle vlastní fotografie vytvořili papírovou matrici. Z matrice sejmuli otisk technikou frotáže, a nakonec ji vytiskli grafickou technikou tisku z výšky.

Benešovská zákoutí se velmi vydařila a vy nyní můžete hádat, která místa našeho krásného města byla výtvarně zpracována.

  Naše město očima osmáků (15 obrázků) 

Mgr. Š. Leknerová a třídy 8. A, 8. B, 8. C
 
24. listopadu 2021
2. B - Projektový den Jablko
Šablony III - projekt Škola pro život II (CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0021886), 3.II/12 Projektový den ve výuce V pondělí 22. listopadu 2021 se ve třídě 2. B uskutečnil projektový den s názvem „Jablko“. Během pracovního dopoledne paní Krumlová žákům popisovala kalendář sadu a proměny jabloně, rozšířila jejich vědomosti o různé druhy jablek, které žáci měli možnost i porovnávat chuťově. Také názorně předvedla pokus o vodivosti jablek. Závěr praktického dne spočíval ve skupinové přípravě ovocného salátu, na kterém jsme si všichni pochutnávali ještě druhý den. Žáci zhodnotili projekt i v rámci českého jazyka, kdy osvojené poznatky shrnuli do vět.

     
                                                   

Touto cestou bychom rádi poděkovali paní Krumlové za úžasný, poučný, vitamínový a zajímavý den.

Mgr. H. Svobodová
 
23. listopadu 2021
5. C - Podzimní aktivity

V měsíci říjnu žáci z 5. C navštívili děčínské muzeum, kde si prohlédli výstavu k pravěku i stálou expozici muzea. Při hodinách výtvarné výchovy a pracovních činnostech vyrábí a dotváří výrobky a kresby za pomocí spadaného listí. Pokusili se nakreslit tužkou portrét člověka. Hodiny literární výchovy si zpestřují čtením populárně naučných časopisů Svět na dlani, z kterých se dozvídají spoustu zajímavostí ze světa, z přírody, z anatomie člověka a dalších vědních oborů.

  5C - Podzimní aktivity (18 obrázků) 

Mgr. L. Ficencová
17. listopadu 2021
Projektový den v 5. B - Jablko
Šablony III - projekt Škola pro život II (CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0021886), 3.II/12 Projektový den ve výuce 

Na středu 10. listopadu 2021 si pro třídu 5.B připravila maminka jednoho ze žáků, paní Krumlová, projektový den zaměřený na jablka. Žáci si poslechli zajímavé informace o jablkách, následně si z nich udělali razítka, tiskli je i s listy na čtvrtky a tvořili z nich výtvarná díla. Poté ochutnali velké množství jablek a nakonec si z doneseného ovoce, zeleniny, jogurtu, piškot a sladkého koření připravili salát, který soutěživě ochutnávali.

  5B - PD Jablko (15 obrázků) 

Mgr. A. Špačková

17. listopadu 2021
3. B - Projektový den - Živočichové Českého Švýcarska + naši ptáci na krmítku
Šablony III - projekt Škola pro život II (CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0021886), 3.II/12 Projektový den ve výuce V úterý 9. listopadu 2021 zavítali do 3. B v rámci projektového dne strážci přírody CHKO České Středohoří a NP České Švýcarsko. Seznámili žáky se svou profesí a s modely živočichů žijících kolem nás. Žáci pak samostatně na iPadech vyhledávali zajímavosti o vybraném živočichovi a pod dohledem strážců prezentovali nalezené zajímavosti spolužákům, dokázali zodpovědět i na jejich záludné otázky. Své poznatky dokázali uplatnit i v soutěžní křížovce, která jim prozradila další informace k tématu projektového dne. Díky dramatizaci si žáci více uvědomili potřebu pomáhat živočichům zejména před a během zimy. Do výtvarné tvorby se pak promítly emoce žáků, nadšení z projektového dne a ze společně nabytých nových poznatků. A aby si to „vše“ nenechávali jen pro sebe, vytvořili na chodbě pro ostatní žáky školy malou poznávací soutěž.

    
                                         

Mgr. M. Rejmanová
 
16. listopadu 2021
Aktuální informace k provozu školy


Aktuální informace k provozu školy


Vážení rodiče,
 
přinášíme vám aktuální informace k provozu školy:
 1. Testování
  1. na základě opatření Ministerstva zdravotnictví proběhne ve škole ve dnech 22. a 29. listopadu 2021 testování na onemocnění covid-19
  2. testování bude probíhat na stejném principu jako testování, které proběhlo v září s tím rozdílem, že se testuje pouze v pondělí (nebo první den příchodu do školy, pokud není dítě nebo žák v pondělí přítomen), nebude tedy docházet automaticky k odchodu celé třídy do karantény v případě pozitivního testu, ale tuto situaci bude řešit místně příslušná KHS
  3. testovat se bude antigenními testy (SEJOY), které budou standardně distribuovány školám
  4. testování není bariérové, proto pokud se děti nebo žáci neprokáží OTN, mohou se prezenčního vzdělávání účastnit, pokud budou po celou dobu pobytu ve škole nebo školském zařízení nosit příslušnou ochranu úst a nosu (výjimky z povinnosti jsou stejné jako v září - např. ze zdravotní důvody potvrzené lékařem, při činnosti jejíž charakter to neumožňuje)
 
 1. Třídní schůzky
  1. z důvodu nepříznivého epidemiologické vývoje se konání třídních schůzek v listopadu odkládá
  2. třídní schůzky proběhnou online formou na začátku prosince, termín bude upřesněn
 
 1. Prevence
  1. v rámci co největší prevence rizika nákazy ve třídách prosíme rodiče, aby neposílali žáky do školy v případě, že se u nich objevují následující příznaky:
   • zvýšená tělesná teplota
   •  suchý kašel
   • dušnost
   • zažívací obtíže (nevolnost, zvracení, bolesti břicha, průjem)
   • ztráta chuti a čichu
   • bolest v krku
   • bolest svalů a kloubů
   • rýma/ucpaný nos

Děkujeme za pochopení a za spolupráci
 
15. listopadu 2021
Soutěž Uhodni písničku

zná své vítěze

Žáci osmých ročníků si pro všechny, kteří rádi soutěží, připravili výtvarně hudební soutěž Uhádni písničku. Při hodinách výtvarné výchovy ve skupinkách kreslili, malovali, vytvářeli koláže, zkrátka tvořili výtvarné práce, na nichž byly zobrazeny české písničky. Po dobu tří týdnů byly práce vystaveny v prostorách školy a každý, kdo měl chuť si zasoutěžit, mohl do odpovědní bedýnky vhodit své tipy na písničky a jejich interprety. Někdy byla písnička tak dokonale výtvarně zašifrovaná, že nebylo vůbec lehké ji poznat. Přesto se do soutěže zapojilo 107 dětí a dospělých.

  8. tř. - Soutěž Uhodni písničku (15 obrázků) 

A my již známe výsledky.
Mezi dospělými byla nejúspěšnější soutěžící tajemnice školy, slečna Jana Kapková.
Vyhodnotit tři nejlepší žáky bylo velmi náročné. Přesto, po spočítání správných odpovědí, se na prvních dvou místech umístili: Antonín Ferko ze 6. B a Lucie Klimešová z 5. C, na třetím místě máme 9 výherců.

Všem, kteří se do soutěže zapojili a líbila se jim, děkujeme. Byla to radost sledovat, jak se u některých obrázků dohadujete, o kterou píseň se jedná.

Mgr. Š. Leknerová a žáci 8. A, 8. B, 8. C
 
Adresa
Základní škola a Mateřská škola Benešov nad Ploučnicí,
příspěvková organizace

Ředitel školy - Mgr. Jakub Zelený
Zástupce ředitele školy - Mgr. Miroslava Šmídová

Ředitelství školy, 4. - 9. ročník
Opletalova 699
407 22 Benešov nad Ploučnicí
sekretariát tel: 412 586 366, 412 586 272
mobil: 606 646 292
email: infozsbnpl@zsbnpl.cz

Přípravný ročník, 1. - 3. ročník
Komenského 274
407 22 Benešov nad Ploučnicí
tel: 412 586 366, mobil: 773 748 843

Mateřská škola, včetně školní jídelny
Cihelní 602
407 22 Benešov nad Ploučnicí
tel: 412 586 579, 412 586 377
mobil: 773 748 842
email: infozsbnpl@zsbnpl.cz

Školní družina
Komenského 274
407 22 Benešov nad Ploučnicí
mobil: 602 144 563
email: infozsbnpl@zsbnpl.cz

Školní klub
Opletalova 699
407 22 Benešov nad Ploučnicí
tel: 412 586 366, mobil: 606 646 292

Mapa
Umístění školy na mapě

GPS: 50°44'39.6"N 14°18'18.5"E
          50.744344, 14.305142

Autobusové spojení
Zastávka: "Pod parkem", dále ulicí Opletalova ke všem našim objektům.
Linky: 422, 423, 424 - Vyhledat spojení

: 709 47 112

ID datové schránky: rj4mbeg

RED IZO: 600076211

Zřizovatel
Město Benešov nad Ploučnicí
www.benesovnpl.cz

K.A.H. Studio