POSLEDNÍ ZPRÁVY MŠ

18. dubna 2024
Jak se žije v naší mateřské škole

Znáte naší mateřskou školu Sluníčko? Chcete vidět jak se u nás žije?

Podívejte se na video - zde

Za kolektiv MŠ - Mgr. Zdeňka Černá
15. dubna 2024
Zápis do MŠ pro školní rok 2024/2025
Advent v mateřské škole

Čas vánoční už opět zaklepal na naše dveře a my ve školce máme tyto chvíle velmi rádi. Těšíme se na všechny akce pořádané školkou. Tradiční akce 1. 12. 2023 Andělská cesta, již třetí v pořadí, nás zavede na náměstí v našem městě, kde se připravuje rozsvícení vánočního stromu a my ho přivítáme písničkou naší paní učitelky Mgr. Zdeňky Černé. Vydáváme se celá školka v kostýmu andílka a u stromu si všichni zazpíváme naše oblíbené vánoční songy.
V pátek 8. 12. 2023 se sejdeme vánočně naladěni na Státním zámku v Benešově nad Ploučnicí a zazpíváme našim divákům a veřejnosti vánoční písničky s dětmi z Klubíčka. Náš malý sboreček je doplňkovou aktivitou ŠVP a navštěvují ho hlavně předškoláci. Ale máme tu i hosty z prvních ročníků. Jsou to děti, které odešly do školy od nás, a rády zpívají. Tak nám prostě zůstaly věrné.
Poslední prosincovou společnou aktivitou bude Vánoční jarmark u školky. Těšíme se na předvánoční adventní atmosféru a snažíme se vyrobit s dětmi malé dárky na jarmark. Někteří rodiče nám přispívají svými výrobky a za to jim moc děkujeme.

Balonková Evička

V naší školce máme hodné děti. Jeden tatínek jim chtěl udělat radost, tak se s námi domluvil, že objedná a zprostředkuje pro děti překvapení prostřednictvím Balonkové Evičky. Děti si představení s balonky moc užily. Každý si odnesl postavičku z balonků, které Evička vytvarovala během několika minut.

Balonková Evička (13 obrázků)

Evičce se v naší školce moc líbilo. Pochválila nám prostředí školky a hodné děti.
My děkujeme Jakubu Přivřelovi za překvapení a vzkazujeme, že oči dětem svítily radostí jako korálky - jak je vidět na videu zde

Mgr. Zdeňka Černá + kolektiv MŠ + děti

Beseda s myslivcem

Život v lese nám přiblížil pan myslivec Pažout, který navštívil naší školku 28. 11. a přinesl si s sebou plno ukázek zvířátek, které v lese žijí. Děti hádaly zvířata podle obrázků. Mohly obdivovat stopu medvěda z děčínské ZOO, několik druhů paroží, zuby kance, lebku jelena a divokého prasete, kteří se vyskytují v naší oblasti. Všechny trofeje a zvířátka si mohly prohlédnout osahat a prozkoumat. Beseda byla zajímavá s využitím prožitkového vzdělávání.

Mgr. Zdeňka Černá + Bc. Petra Peterková

15. listopadu 2023
Páťáci hráli divadlo v MŠ

Dnes, ve středu 15. 11. 2023, nás navštívili žáci 5.B s třídní učitelkou Mgr. A. Špačkovou, kteří si pro nás připravili pohádku "Lesní příběh naruby". Bylo to i pro nás pedagogy potěšení, vidět naše bývalé "mateřiňáky" po pěti letech, kdy jsme je vypustili na loď jménem Opletalka.
Moc děkujeme.

Páťáci hráli divadlo v MŠ (11 obrázků)

Dětem se pohádka líbila a spolupracovaly s herci při kontrolních otázkách - jak můžete vidět zde.

Mgr. Z. Černá

11. listopadu 2023
Myšky v solné jeskyni

Ve čtvrtek 9. listopadu 2023 navštívily děti ze třídy Myšek v rámci prevence zdraví solnou jeskyni v Děčíně. Dětem se v solné jeskyni líbilo a  při hrách si to krásně užily.

Myšky v solné jeskyni (6 obrázků)

J. Babičková

7. listopadu 2023
Strašidla ve školce
Školka se v posledních říjnových dnech zahalila do kouzelné a strašidelné atmosféry. Všechny děti si tuto atmosféru užívaly a jak se jim to podařilo, to je vidět na videu - zde.

Mgr. Z. Černá
6. listopadu 2023
Strašidelná školka u Berušek

Jaká byla strašidelná školka u Berušek - podívejte se zde.

Mgr. Z. Černá, Bc. L. Řadová
5. listopadu 2023
Podzim u Motýlků

Zajímá vás, jak si užívají podzim děti u Motýlků? Podívejte se na video - zde.

L. Bernáškov, K. Vrbská
5. listopadu 2023
Happy Halloween ve třídě Broučků

Veselý Halloween si užívaly také děti ze třídy Broučků, jak je vidět na videu zde.

Z. Zelená Pearse, L. Martinková
30. října 2023
Strašidelný rej v MŠ

Naše školka se zahalila v těchto dnech do kouzelné a strašidelné atmosféry. Nahlédněte do chodeb a tříd na krásnou strašidelnou atmosféru - zde, která vyvrcholí v úterý 31. 10. Strašidelným rejem....

kolektiv naší MŠ

28. srpna 2023
Informace k zahájení provozu v MŠ ve školním roce 2023/2024

• Zahájení provozu v mateřské škole bude 1. 9. 2023
  • Provoz MŠ 6.00 – 16.00 h
  • U nově přijatých dětí bude probíhat adaptace na nové prostředí, kolektiv a paní učitelky.
  • Prosím všechny rodiče, aby dali na rady učitelek a předávali si společně důležité informace.
  • Školní a provozní řád společně se vzdělávacím programem je vyvěšen v šatně MŠ.
  • Seznamy a umístění dětí ve třídách budou vylepeny na viditelných místech v šatnách školky a na uvítací tabuli.
  • Třídy jsou připraveny a děti rozděleny do homogenních a heterogenních skupin. Máme dvě třídy předškoláků.
  • Seznam věcí, které děti potřebují pro pohodlný pobyt ve školce, najdou rodiče na webových stránkách ZŠ a MŠ – www.zsbnpl.cz a spolu s ostatními informacemi budou vyvěšeny na hlavní nástěnce u modrých dveří nebo v šatnách mateřské školy.
  • Děti budou rodiče předávat ve třídách při příchodu do školky. Zazvoní na zvonek u dveří a počkají do příchodu učitelky.
  • Vyzvedávání dětí bude probíhat formou služby u modrých dveří.
  • Třídní schůzky proběhnou hned v dalším týdnu - 7. 9. 2022 od 16.00 h, kde rodiče získají veškeré informace o provozu a organizaci MŠ a seznámí se s učitelkami.
  • Děti jsou rozděleny do tříd podle věku a potřeb organizace.
  • Těšíme se na další školkový rok, těšíme se na nové kamarády, těšíme se na nové zážitky a vzdělávání Vašich dětí. Naše školková loď vypluje s dalšími dětmi dál a dál za novým dobrodružstvím.

Mgr. Zdeňka Černá, zástupkyně ředitele MŠ

K.A.H. Studio