Za všechny přítomné chceme poděkovat panu Jansovi, který byl výborným průvodcem.
N. Zubčíková, 8C
Zveme Vás na polytechnickou konferenci, která se bude konat dne 10. června 2019 od 9 do 16 h v kulturním a konferenčním centru a na Hradě v Litoměřicích. Na účastníky čeká bohatý dopolední i odpolední program s přednáškami, workshopy a praktickými ukázkami z oboru polytechniky - roboti, 3D tiskárny, lego, modely a spoustu dalšího. Přijďte se podívat a přesvědčit, že polytechnika, která táhne, baví žáky i učitele. Konference s názvem "POLYTECHNIKA, KTERÁ TÁHNE" je připravena v rámci spolupráce projektů MAP II pro SO ORP Děčín, MAP ORP Litoměřice II, MAP ORP Roudnice nad Labem II a NIDV. Partneři akce jsou: OHK Litoměřice, OHK Děčín, DDM Rozmarýn Litoměřice, TKM Litoměřice. Více informací o akci naleznete v přiloženém plakátu nebo na facebookových stránkách Polytechnika, která táhne. Na viděnou se s Vámi těší organizátoři a partneři akce.
Realizační tým MAP II pro SO ORP Děčín
Naše škola realizuje od 1. února 2019 projekt Škola pro život (CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0011931). Projekt je realizován v rámci výzvy č. 02_18_063 pro Šablony II - MRR v prioritní ose 3 OP. Jeho realizace potrvá do 31. ledna 2021. Projekt je spolufinancován Evropskou unií.
Projekt je zaměřen na kombinaci témat - personální podpora (školní kariérový poradce v ZŠ, chůva v MŠ, školní asistent v ŠD), společné vzdělávání dětí a žáků, podpora extrakurikulárních/rozvojových aktivit v MŠ a ZŠ (realizace klubů pro žáky - čtenářský klub, badatelský klub, klub komunikace v cizím jazyce, klub zábavné logiky a deskových her, klub občanského vzdělávání a demokratického myšlení, realizace projektových dnů), osobnostně profesní rozvoj pedagogů MŠ, ZŠ a ŠD se zaměřením na aktuální potřeby školy (např. DVPP zaměřená na čtenářskou, matematickou pregramotnost a gramotnost, polytechnické vzdělávání v MŠ, osobnostně sociální rozvoj pedagogů, vzdělávání v oblasti ICT, rozvoj CLIL ve výuce nebo sdílení zkušeností pedagogů různých škol). Dále budou podpořeny aktivity rozvíjející ICT ve výuce, ale také aktivity zaměřené na spolupráci s rodiči dětí a žáků a spolupráci s veřejností.Mgr. J. Zelený, Mgr. M. Šmídová
V rámci projektu Škola pro život, který na naší škole probíhá od 1. 2. 2019, pracují žáci v různých klubech - Čtenářských klubech, Klubech komunikace v cizím jazyce, Klubu zábavné logiky, ale také třeba v Badatelském klubu. Ten je určen žákům 1. stupně a vede ho Mgr. Jana Soorová. Klub je zaměřen na rozvoj badatelských dovedností v přírodovědných, technických a společenskovědních oborech a na zvyšování funkční gramotnosti v těchto oborech. Cílem je zatraktivnit žákům technické, přírodovědné a environmentální vzdělávání a motivovat je k dalšímu vzdělávání v těchto oblastech. Projekt je realizován v rámci výzvy č. 02_18_063 pro Šablony II - MRR v prioritní ose 3 OP., je spolufinancován Evropskou unií.
Na fotografiích je vidět, že práce žáky baví. Každý týden pracují pod vedením Mgr. J. Soorové nad novými pokusy a tím rozvíjejí svůj zájem o přírodovědné předměty.
Badatelský klub (20 obrázků)
Naše škola realizuje projekt - Vybudování IT učebny pro rozvoj klíčových kompetencí včetně vybavení – ZŠ (CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0006117)
Hlavním cílem projektu je nákup vybavení v oblasti IT technologií (předmět informatika) pro narůstající počet žáků školy. Bude vybavena multimediální učebna pro 25 žáků.
Učebna bude následně využívána pro teoretickou a praktickou výuku v návaznosti na předepsané kompetence školy, dle Školního vzdělávacího programu školy a navazuje na klíčové kompetence IROP.
Projekt je spolufinancován Evropskou unií.
Projekt byl vybrán v rámci 1. Výzvy MAS Labské skály ke spolufinancování z alokace SCLLD Programového rámce IROP