Úřední deska       Fotky - Videa       Kontakt

POSLEDNÍ ZPRÁVY MŠ

4. května 2019
Turnaj Vladimíra Šmicera
Ve čtvrtek 2. května 2019 se naše škola zúčastnila 17. ročníku fotbalového halového turnaje Vladimíra Šmicera, který již tradičně pořádá ZŠ Verneřice. Na sportovní akci dorazilo celkem 6 družstev z okolních základních škol. Organizace turnaje byla na vysoké úrovni, celou dobu ho provázela přátelská atmosféra, a dokonce se na místě objevil i sám zakladatel - Vladimír Šmicer. Naše fotbalové družstvo se skládalo z žáků 7., 8., a 9. ročníku. Zpočátku se chlapcům dařilo, ale poté přišla nemilá rána v podobě výronu kotníku našeho kapitána. I přesto se našemu týmu podařilo umístit na 3. místě za vítěznými Verneřicemi a druhou Horní Policí, přivézt domu bronzový pohár a fotbalový míč podepsaný legendou českého fotbalu.

Bc. Z. Miškovský   Turnaj Vladimíra Šmicera (8 obrázků)
30. dubna 2019
Čarodějnické dopoledne
Vždy když se v kalendáři objeví 30. duben, nemůže se ani v naší školce dít nic jiného než je sraz a rej čarodějnic. Zahrada mateřské školy se zaplní malými čarodějnicemi a čaroději v krásných kostýmech. Všichni společně si užívají čarodějnické soutěže, opékání špekáčků a nesmí chybět ani upálení čarodějnice (letos to byly hned dvě). Všichni si i díky pěknému počasí užili krásný den.
  Čarodějnické dopoledne (28 obrázků)
25. dubna 2019
Olympiáda předškoláků
Tradiční, oblíbenou akcí v mateřské škole je sportovní olympiáda starších dětí, které se na ni vždy těší. Letos proběhla ve čtvrtek 25. dubna 2019 na školním hřišti. Pro malé sportovce přišli k MŠ jejich starší kamarádi z 9. B s třídní učitelkou Mgr. J. Novotnou a odvedli děti s olympijskými vlajkami (ty pro olympiádu vyrobili deváťáci v rámci výtvarné výchovy) a olympijským ohněm na školní hřiště. Po nástupu a zahájení závodily děti ve 4 disciplínách - skoku z místa, běhu na 20 m, hodu tenisovým míčkem a hodu na cíl. Akce se zúčastnilo 40 předškolních a starších dětí. Při závěrečném nástupu dostaly děti diplomy a perníkovou medaili, kterou pro ně vyrobila paní učitelka Mgr. Novotná. Žáci 9. B a jejich třídní učitelka si za přípravu a organizaci olympiády zaslouží velkou pochvalu. Na akci se přišla podívat a fandit i skupina rodičů. Vybrané družstvo bude školku reprezentovat na květnové olympiádě mateřských škol v Děčíně.
  Olympiáda předškoláků (27 obrázků)

Okresní finále - malá kopaná
Ve čtvrtek 25. dubna 2019 odehráli chlapci okresní finále v malé kopané ve III. kategorii (ročníky narození 2005 a mladší). Turnaj se za pěkného počasí uskutečnil na fotbalovém hřišti FK Junior Děčín. Konkurence byla velká, turnaje se zúčastnilo 9 družstev z okresu Děčín. Naši chlapci odehráli dle vyjádření Bc. Zdeňka Miškovského pěkné zápasy a předváděli zejména ve druhé polovině turnaje pěkný fotbal, v konečném pořadí se umístili na 6. místě. Děkujeme za reprezentaci naší školy.

M. Š.
  Okresní finále malá kopaná (4 obrázky)
24. dubna 2019
Dopravní den v Děčíně
Ve středu 24. dubna 2019 jsme se zúčastnili Dopravního dne pro MŠ v Děčíně. Děti se zde seznámily s prací a vybavením záchranářů, hasičů a policie. V družstvech děti plnily různé úkoly a pohybové činnosti zaměřené na dopravní výchovu. Všichni si připravený program užili.
  Dopravní den v Děčíně (14 obrázků)
23. dubna 2019
Pedagogové ve školních lavicích
vzdělávání pedagogického sboru

„Třídní učitel jako lídr“ bylo téma společného vzdělávání pedagogických pracovníků naší školy. V úterý 23. dubna 2019 toto téma představil pedagogům lektor Mgr. Miloslav Hubatka. Pedagogové se zabývali tématem moderní dobré školy, její nezastupitelnosti při výchově a vzdělávání, lektor je seznámil s organizačně profesními rolemi třídního učitele. Hovořilo se o pravidlech školy a třídy, ale také o organizaci a významu třídnických hodin při budování klimatu třídního kolektivu. Nedílnou součástí byl praktický výcvik v rozpoznávání šikany, jejím řešení a prevenci. Pedagogové získali řadu inspirací a námětů pro činnost třídního učitele, všechny získané poznatky využijeme ve zkvalitňování práce naší školy.
Mgr. M. Šmídová
  Pedagogove ve školní lavici (7 obrázků)
Hejtmanův pohár 2019
Žáci naší školy se letos poprvé zapojili do již 5. ročníku školní sportovní soutěže Hejtmanův pohár. Soutěž spočívá v překonávání tzv. opičí dráhy, dráhy, plné kreativních překážek, které prověří všestranné sportovní nadání zapojených žáků. Dráha je pro všechny zapojené školy stejná, liší se pouze v kategoriích pro mladší a starší žáky. Na naší škole ji pro žáky připravili učitelé TV – Mgr. Jaroslava Novotná, Bc. Ivan Schwarz a Bc. Zdeněk Miškovský, spolu se žáky 9. tříd zorganizovali sportovní den ve třech dubnových dnech. V pátek 12. dubna 2019 soutěžili mezi sebou žáci 1. – 3. tříd, v pondělí 15. dubna 2019 proběhla soutěž pro žáky 4. – 6. tříd a ve středu 17. dubna 2019 soutěžili žáci 7. – 9. tříd. Hodnotil se vždy výkon celé třídy. Nejrychleji si s opičí dráhou poradili: v kategorii žáků 1. - 3. tříd byly nejrychlejší žáci 3. A, mezi 4. a 5. třídami zvítězili žáci 4. A, mezi šesťáky a sedmáky zvítězila 7. A, z 8. a 9. tříd byli nejrychlejší žáci z 9. B. Celkově z 1. stupně bylo pořadí - 4. A, 5. A a 3. A, v kategorii žáků 2. stupně byli nejlepší žáci 9. B, 8. C a 8. B. Bylo velmi příjemné sledovat, jak se všichni žáci snažili dosáhnout co nejlepšího výsledku a přitom se vzájemně povzbuzovali. Pochvalu si zasloužili všichni, kteří se do soutěže zapojili. Poděkování patří také všem organizátorům.

Mgr. J. Novotná
  Hejtmanův pohár 2019 (13 obrázků)
20. dubna 2019
Velikonoční jarmark na Bílé škole
Ve čtvrtek 11. dubna 2019 oslavili žáci 1. - 5. tříd, jejich učitelé, rodiče a přátelé školy JARO Velikonočním jarmarkem. Návštěvníci jarmarku odměnili píli a šikovnost dětí finančním příspěvkem. Někteří zde nákupem doplnili svou velikonoční výzdobu do svých domovů. Jiní se i aktivně zapojili a probudili svou chuť tvořit nebo se něco nového přiučit ve tvořivých dílnách, kde naši kolegové a přátelé školy barvili sádrová vajíčka a pletli pomlázky. Domů pak všichni odcházeli s jarní náladou a spokojeným úsměvem.
A to bylo hlavním přáním nás všech - krásné svátky jara - VELIKONOCE
Mgr. Martina Rejmanová
  Velikonoční jarmark na Bílé škole (24 obrázků)
17. dubna 2019
Sportovní aktuality
McDonald’s Cup 2018 / 2019

Dva týmy mladších žáků - žáci 1. - 3. tříd a 4. - 5. tříd - odehrály zápasy v okrskových kolech letošního 22. ročníku McDonald´s Cupu, která proběhla 4. dubna 2019 (týmy 1. - 3. třídy) a 11. dubna 2019 (týmy 4. - 5. tříd) v Markvarticích. Obě družstva odehrála velmi dobré turnaje a vybojovala postup do květnových okresních finále. Blahopřejeme.

Okresní kolo - vybíjená 2019

Žáci 5. tříd se ve dnech 9. a 10. dubna 2019 zúčastnili okresního finále ve vybíjené, které se uskutečnilo na hřištích ZŠ Dr. M. Tyrše v Děčíně. Nejprve se odehrál turnaj v otevřené kategorii, do kterého se přihlásilo 15 družstev ze základních škol okresu Děčín. Naši chlapci vybojovali v otevřené kategorii v této konkurenci krásné 3. místo. Druhý den proběhl stejný turnaj v kategorii dívek, našim dívkám se v konkurenci 8 týmů i přes velkou snahu nepodařilo vybojovat přední umístění. Děkujeme všem za reprezentaci naší školy.

M. Š.
  Sportovní aktuality (6 obrázků)
16. dubna 2019
V srdci Děčína, Děčín v srdci
13. ročník literární soutěže

Deset žáků naší školy se zúčastnilo 13. ročníku literární soutěže "V srdci Děčína, Děčín v srdci", kterou každoročně vyhlašuje Skautské středisko SOJČÁCI Děčín spolu s Městským divadlem Děčín. Letošního tématu "Pomsta je sladká" se velmi dobře zhostila Aneta Bašistová z 6. B, která se v kategorii 10 - 14 let umístila na krásném 2. místě. Její vtipná povídka se stejným názvem "Pomsta je sladká" pobavila nejen porotu, ale také všechny účastníky slavnostního vyhodnocení v děčínském divadle. Anetě blahopřejeme a těšíme se na další literární počiny Anety i dalších našich mladých literátů.