Základní informace o škole - 2017/18

Charakteristika školy

Ve škole se vzdělává více než 500 žáků v základní škole a téměř 100 dětí v mateřské škole, která je její součástí. Do základní školy docházejí žáci i z několika okolních obcí (Dolní Habartice, Horní Habartice, Heřmanov, Františkov, Malá Veleň, Fojtovice, Valkeřice, Blankartice, Březiny, Soutěsky, Verneřice). Škola je akreditovaným pracovištěm pro další vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti výtvarného umění.
Počet tříd ZŠ: 24, v tom jedna přípravná třída a 1 speciální třída (třída s upraveným vzdělávacím programem)
Počet učitelů: 33, 12 asistentů pedagoga
Počet vychovatelek: 5
Vzdělávací program:  Základní škola: "Škola hrou" - vzdělávací program vytvořený podle RVP ZV, speciální třídy: Škola hrou - příloha upravující vzdělávání žáků s LMP a RVP základní škola speciální