Z průběhu zápisu do 1. ročníku

V pátek 6. dubna 2018 proběhl zápis k základnímu vzdělávání pro školní rok 2018/19. Děti a jejich rodiče přivítala slavnostně vyzdobená Bílá škola. Zápis každý začal nejprve formální částí - podáním přihlášky k základnímu vzdělávání, její součástí byl podpis budoucího prvňáčka na pamětní listinu letošního zápisu. Poté už děti v zápisových třídách ukázaly, co vše se už naučily a co umí - recitovaly básničku nebo zazpívaly písničku, kreslily postavu, poznávaly tvary a barvy, vyprávěly podle obrázků a mnoho dalšího. Za to co budoucí prvňáci ukázali, si odnesli ručně vyráběné dárky od svých starších kamarádů, dárek od sponzorů a také pamětní list, který jim bude připomínat jejich zápis do základní školy. K zápisu do 1. tříd se v letošním roce dostavilo 49 dětí.

Mgr. M. Šmídová

foto: Mgr. J. Soorová