Z činnosti školní družiny- září, říjen

V měsíci září se děti seznamovaly s novými spolužáky a s prostředím školní družiny. Vyrobily si jednoduché záložky do knihy a vytvářely podzimní listy s ježkem, které polepily přírodninami.

Při výtvarných činnostech se děti učily zapouštět vodové barvy (podzimní listy) a technikou "krčíme-lepíme" vyrobily houby a ovocné stromy.

Pomocí otisků korkových špuntů a vylisovaných listů děti vytvářely obrázek hroznového vína.

Začal podzim a děti si udělaly ve školní družině podzimní výzdobu- věnečky, nové truhlíky, žalud s veverkou a přírodninami, malované kaštany a žaludy, listy kaštanu a dubu s jejich plody na výzdobu oken.

Volný čas děti vyplnily individuálním zaměstnáním v herně a za pěkného počasí pobytem venku.

Velice se dětem povedl velký obraz kamarádky Káji. Nejprve ji obkreslily, a potom ji vytvořily šaty, které zhotovily ze zbytků látek, kůže, korálků a vlny.

Jana Zmeková