Z činnosti školní družiny - listopad, prosinec

V listopadu si děti z družiny udělaly šípkový keř. Rozfoukaly kaňku tuše, a pak prstíky tiskaly červenou temperou šípky.

Listopadovou pohádkou byla pohádka Jak pejsek s kočičkou myli podlahu. Po jejím přečtení a následném vyprávění děti nakreslily krásné obrázky.

Blížil se 5. prosinec, den, kdy chodí Mikuláš s čerty a anděly. Děti si udělaly skládaného čertíka a andílka z papírové kuličky.

K tomuto období si děti přečetly pohádku Čertí školka a opět předvedly, jak krásně umí kreslit.

4. prosince se děti konečně dočkaly a do družiny přišel strašlivý čert, který přinesl listinu hříšníků. Nejzlobivější děti musely čertovi slíbit, že se polepší a přednesly mu básničky. I ostatní děti předvedly, co umí. Zpívaly písničky a tančily tanečky.

Aby děti přilákaly Paní zimu, přečetly si pohádku Sněhová vločka a opět k ní nakreslily moc hezké obrázky.

Děti dokreslovaly rybičky do napsaných smyček, které byly různě rozmístěny v prostoru, dokreslily moře a tím vytvořily mořský svět.

V adventním období si děti ozdobily stromečky a vyzdobily družinky. Pěknou vánoční dekorací byl skládaný stromeček ozdobený barevnými knoflíky.

Družina se již tradičně zúčastnila vánočního jarmarku na budově Nova. Vydělané peníze přispěly Ježíškovi na dárky pod stromeček.

Poslední den před vánočními prázdninami čekalo v družině na děti velké překvapení. Pod stromečkem našly mnoho nových zajímavých her a hraček.

Děkujeme vedení školy za finanční příspěvek, který umožnil Ježíškovi toto překvapení
pod stromečkem dětem přichystat.
Jana Kapková, Jana Zmeková