Z činnosti školní družiny - listopad, prosinec

Děti ve školní družině rády poslouchají čtení pohádek, které potom vypráví a ilustrují. V listopadu to byla pohádka O Kulihráškovi a  Krtek a paraplíčko.

Při vycházkách děti nasbíraly listy. Některé vylisovaly a dělaly z nich pomocí děrovaček obrázky. Z ostatních listů vyráběly růže a vyzdobily si družinu.

Děti se zúčastnily soutěže o nejlépe namalovaný historický traktor. První tři místa byla odměněna diplomem a drobnými cenami.

Kreslily návrhy na košili pro tatínka a vytvářely zvířátka z modelíny.

V prosinci si děti vyrobily z papíru čerta a Mikuláše, učily se o nich básničky a netrpělivě očekávaly jejich příchod do školní družiny. Čekání si zpříjemnily pohádkou Jak čert a Mikuláš hráli hokej.

Před Vánocemi si děti ozdobily stromeček a vyzdobily družinu. Také si vyrobily vánoční stromeček z barevného papíru.

Školní družina se již tradičně zúčastnila vánočního jarmarku. Jedním z výrobků byla také vycpaná zvířátka.

Poslední den před vánočními prázdninami přišel do školní družiny Ježíšek a přinesl dětem spoustu nových her a hraček.

Jana Zmeková, Jana Kapková