Z činnosti školní družiny - leden, únor

Po vánocích děti kreslily dárky, které jim udělaly největší radost.

Protože nebylo pěkné počasí, trávily děti většinu času ve školní družině - děvčata s novými panenkami zahrála divadlo, Anetka zahrála na flétničku a děti připravily hostinu z nových potravin, které dostaly do kuchyňky. Ve volném čase si děti hrály se stavebnicemi a stolními hrami.

Konečně začal padat sníh a děti si při výtvarné výchově namalovaly temperovými barvami rukavice a z kousků látek vyrobili čepice

Sněhu sice bylo pomálu, přesto si těch pár dní děti pěkně zajezdily na bobech.

Z rychleschnoucí hmoty děti vyrobily medaile pro budoucí prvňáčky.

Oblíbenou činností je četba, poslech, vyprávění a následná ilustrace pohádek. Tento měsíc to byly pohádky: Jak pejsek s kočičkou dělali dort a pohádka O Smolíčkovi.

Protože některé děti už umí dobře číst, chodí do knihovny a zajisté dostaly nějakou knihu i pod stromeček, vyrobily si záložky, aby se jim lépe četlo.

Jana Zmeková