Z činnosti školní družiny - březen, duben

V březnu se děti ze školní družiny už těšily na jaro a jarní výzdobou ho přivolávaly. Technikou "krčíme - lepíme" vyráběly květiny, které daly do oken.

Temperovými barvami děti malovaly první jarní květiny.

Chodbu u družiny vyzdobily květinami, jarními obrázky a věnečkem. Obrázky se jim moc povedly.

Domů si děti vyráběly závěsy z motýlků a ptáčků, které vystřihovaly z barevných papírů. Dále je zdobily přírodninami, korálky a mašlemi.

Na blížící se Velikonoční jarmark se děti také velice těšily a vyráběly, co jim síly stačily. Poděkování patří paní Novotné, která dětem věnovala na jarmark výborné pečivo a všem, kteří svými výrobky družině přispěli.

Mezi oblíbené činnosti dětí patří skákání panáka na hřišti a tanec v družině. Děvčata si vymýšlí taneční sestavy a každé ráno tancují.

Děti také vyráběly zápichy do květináčů: beránka z popcornu.

Opět děti kreslily pastelkami, tentokrát na téma velikonoce. Obrázky si vystavily na nástěnku. K velikonocům si děti zhotovily vajíčko ze čtvrtky a látky, které ozdobily mašlí a kuřátkem.

Jana Zmeková