Z činnosti školní družiny - leden, únor

Po Vánocích děti kreslily dárky, které dostaly pod stromeček.

V zimním období se děti ve školní družině věnují hlavné výtvarným a pracovním činnostem. Zkoušejí rozmanité techniky a pracují s různými materiály.
Např. děti vytvářely pomocí krajkových deček a vodových barev „Baletky“. Děvčata si zahrála na módní návrhářky, výsledkem byly zajímavé kabelky.

Z papírových košíčků vytvářely hlavy eskymáků, kterým pastelkami dokreslily postavu.

Také kreslily samy sebe: „JÁ“, vybraly oblečení, které rády nosí, na ruce napsaly jména svých sourozenců, na nohy jména rodičů a na hruď napsaly svůj věk.

S papírovými maňásky vyrobenými z papíru si zahrály divadlo.

Nechyběla oblíbená četba pohádky a její ilustrace. Tentokrát to byla pohádka „Jak prasátko uklízelo“.

Pomocí špuntů a temperových barev tiskaly sněhuláky, obrázek dotvořily vatou. Vodovými barvami namalovaly zasněžené hory a vytvořily si svého „Yettiho“ , který měl srst z kmínu.

Děti ze 3. a 4. oddělení si krásně vyzdobily družinu.

Konečně napadl sníh a děti se mohly plně věnovat zimním radovánkám, stavěly sněhuláky a jezdily na ježdíkách.

Ke sněhu patří i rukavice, které si děti samy navrhly.

Jana Kapková, Jana Zmeková