Vypravuj! aneb Klání vypravěčů

Žáci 5. B (Lucie Leknerová, Adéla Dobrovolná, Soňa Cézová, Luboš Kuchař, Petr Halász a Kristýna Sovová) se zúčastnili celorepublikové soutěže "Vypravuj! aneb Klání vypravěčů" o nejlepšího vypravěče, pořádané nakladatelstvím Albatros a Fragment. Soutěž je zaměřena na knižní kulturu a kulturu mluveného slova.

Do soutěže bylo posláno bezmála 100 příspěvků, a protože se porotě výkon našich žáků moc líbil, dostali se v kategorii kolektivů mezi trojici nejlepších, kteří postupují do finále. V pondělí 27. března 2017 budou v divadle Minor v Praze bojovat o titul nejlepšího vypravěče. Svůj výkon předvede všech 18 účastníků finále ještě jednou, tentokrát naživo před porotou, ve které jsou např. Martin Dejdar, Jiří Lábus nebo Jan Jiráň a převezmou zaslouženou odměnu.

Během finále bude také vyhodnocena divácká cena pro video, které dostane nejvíce hlasů. Na soutěžní video se můžete podívat a podpořit naše páťáky je možné na stránkách: https://www.youtube.com/channel/UCUqgJiq6P8_s80uzJUNF-6A/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd (Pan Buřtík a pan Špejlička). Pojďme bojovat s nimi.

Mgr. S. Matysová