Workshop pedagogů

V pátek 4. ledna 2019 se v rámci projektu MAP II (CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008611) uskutečnil v aule workshop zaměřený na podporu škol v plánování a provedení analýzy potřeb školy v rámci podaktivity 2.7. Cílem pracovního setkání všech pedagogických pracovníků školy byla příprava podkladů pro zpracování sebereflexe školy  a získání podkladů pro zpracování analýzy výchozího stavu školy (SWOT analýzy), zpracování potřeb pro další rozvoj školy v oblastech - čtenářská gramotnost a rozvoj potenciálu každého žáka, matematická gramotnost a rozvoj potenciálu každého žáka, rozvoj potenciálu každého žáka v jiných oblastech a další potřeby rozvoje školy.

Workshop zahájil ředitel školy Mgr. Jakub Zelený, který přivítal všechny přítomné a předal slovo realizátorům setkání - členům realizačního týmu projektu. V úvodu se seznámili přítomní pracovníci s nástrojem ČŠI k hodnocení škol - dokumentem Kvalitní škola. V další části se rozdělili do pracovních skupin, ve kterých se společně zabývali jednotlivými oblastmi z tohoto dokumentu a z jejich práce pak vznikaly pracovní materiály. V každé ze sledovaných oblastí se zaměřili na silné a slabé stránky naší školy. Po práci ve skupinách následovala prezentace výstupů a její součástí byla diskuze k jednotlivým zjištěním. Vedení školy získalo výsledky pro další práci na tvorbě dokumentů, jejichž cílem bude vytvoření strategického plánu rozvoje školy.

Závěr workshopu patřil manažerce projektu - paní Haně Blažkové, která shrnula a zhodnotila celý workshop a všem poděkovala za účast a odvedenou práci.

M. Šmídová