Výzva 56 - projekt Vzdělávání

V rámci Výzvy 56 - Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost byl škole schválen projekt "Vzdělávání" - CZ.1.07/1.1.00/56.1306 s celkovými náklady ve výši 687 678 Kč.

Projekt "Vzdělávání" je zaměřen na rozvoj čtenářské gramotnosti žáků, jejímž cílem je podporovat a rozvíjet individuální schopnosti žáků v oblasti čtenářství a čtenářské gramotnosti. Získané prostředky budou využity na rozšíření nabídky školní knihovny o nové tituly a v rámci výuky budou realizovány čtenářské dílny. V rámci projektu se uskuteční také zahraniční jazykové kurzy pro učitele, jejichž cílem je zlepšení jazykových kompetencí pedagogů. Aktivity projektu jsou zaměřeny také na zlepšení jazykových kompetencí žáků a prohloubení jejich znalostí o zemích EU a ESVO. Pro žáky je na podzim 2015 připraven zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt do SRN, který je připravován ve spolupráci s partnerskou školou Pestalozzi Gymnasiem v Heidenau.

M. Š.