Výměnný pobyt

Vzdělávání (EEL-0067-CZ)

Ve dnech 18. – 21. října 2016 v rámci  mezinárodního projektu Vzdělávání Euroregionu Elbe/Labe, financovaného programem EU - Fond malých projektů pokračoval pobyt patnácti vybraných žáků převážně osmých tříd, tentokrát v Benešově nad Ploučnicí. Projekt byl i dále ve znamení společného muzicírování.

Naši žáci společně s patnácti vybranými žáky z německého gymnázia zdokonalovali hudební vystoupení, kterým v pátek 21. 10. 2016 zahájili slavnostní vernisáž k ukončení tohoto mezinárodního projektu. Ve volných chvílích žáci utužovali kamarádské vztahy. Všichni společně byli například navštívit ZŠ Na stráni v Děčíně, kde si mimo jiné měli možnost vyzkoušet hraní na bicí nástroj, učili se na hodině stepu takzvaný line a kruhový country tanec, navštívili děčínský aquapark nebo společně výtvarně ozdobili školní drumbeny.
Po vydařeném vystoupení se při loučení velká část žáků neubránila slzám, přáli si jen, aby projekt ještě nekončil. Již dnes se těšíme na další spolupráci s naší partnerskou školou Pestalozzi Gymnasiem v Heidenau.

Mgr. M. Pilnáčková