Výměnný pobyt - 2015

„Hudba spojuje národy“

téma letošního, již tradičního, Česko – německého setkání, tentokrát v partnerské škole v německém Heidenau. Ve dnech 27. - 30. dubna 2015 se patnáct vybraných žáků sedmých a osmých tříd naší školy setkalo se stejně starými žáky Pestalozzi Gymnasia Heidenau, čekal je několikadenní pobyt plný hudby. Společně zpívali české a německé lidové písně, karaoke, hráli na různé hudební nástroje, zúčastnili se koncertu v hudební škole, na workshopu se učili hrát na djembe a cajon. Navštívili také Hygiene museum v Drážďanech a dokonce se dostali do pozadí celosvětově známé Semprovy opery. Ve volném čase si všichni užili spoustu zábavy, ať už při sportovních kláních nebo u dalšího muzicírování. Žáci společně komunikovali česky, německy i anglicky. Celý pobyt byl zakončen společným hudebním programem a následným emotivním loučením s novými kamarády. I přes částečnou nepřízeň počasí si všichni pobyt velice užili a ve finále se nikomu nechtělo domů.

Naše poděkování patří německé straně za krásné zorganizování těchto několika dnů a budeme se těšit na další společná setkání.

Mgr. M. Pilnáčková