Výměnný pobyt

tentokrát v Benešově nad Ploučnicí,

UNSERE WELT/ NÁŠ SVĚT (EEL-0228-CZ-1)

Ve dnech 8. - 11. října 2013 se v Benešově nad Ploučnicí v rámci projektu UNSERE WELT/ NÁŠ SVĚT (EEL-0228-CZ-1) uskutečnila druhá část výměnného pobytu s žáky Pestalozzi Gymnázia z Heidenau. Tak jako první část, která se konala již v září, i tato akce proběhla v duchu olympijských her, v duchu olympijských myšlenek. Celkem 16 českých a 14 německých žáků bylo rozděleno do 6 soutěžních družstev a v takto vytvořených skupinách soutěžili v různých sportovních disciplínách, jako např. bumbácbal, šipkovaná, bowling nebo florbal. Začátek Olympijských her se samozřejmě neobešel bez symbolického zahajovacího ceremoniálu, a na konci byli žáci za své výkony odměněni věcnými cenami (trička, poháry, medaile) a také sladkostmi. Poslední společný den si všichni společně užili v plaveckém areálu v Děčíně. Společně byli účastníci výměnného pobytu ubytovaní v hotelu U Kaple v Děčíně. Celá akce proběhla ve velmi příjemné a zdravě soutěživé atmosféře.

Mgr. E. Skálová