Výměnný jazykový pobyt

Vzdělávání (EEL-0067-CZ)

Ve dnech 19. 9. – 22. 9. 2016 se v rámci  mezinárodního projektu Euroregionu Elbe/Labe, financovaného programem EU - Fond malých projektů - uskutečnil pobyt patnácti vybraných žáků převážně osmých tříd na partnerské škole Pestalozzi Gymnasiu v Heidenau. Pobyt byl tentokrát ve znamení společného muzicírování.

Žáci společně s patnácti vybranými žáky z německého gymnázia nacvičovali hudební vystoupení, kterým zahájí 21. 10. 2016 vernisáž k ukončení mezinárodního projektu „Vzdělávání“. Ve volných chvílích měli možnost naši žáci zlepšit své jazykové dovednosti a prohloubit znalosti o naší sousedské zemi například při společném hraní kuželek nebo při návštěvě místních dobrovolných hasičů. O tom, že se projekt tentokrát opravdu vyvedl, svědčil fakt, že se vlastně nikomu ve čtvrtek ještě nechtělo domů.
Velké díky rozhodně patří našim německým kolegům a partnerům za spolupráci. Již nyní se všichni těší na druhou část projektu, která proběhne ve dnech 18. 10. – 21. 10. 2016, tentokrát na české straně.

Mgr. M. Pilnáčková