Výměnné pobyty žáků

Během prvních dvou měsíců letošního školního roku se 44 žáků naší školy a žáků gymnázia z Heidenau zúčastmilo dvou výměnných pobytů. Na první z nich vyjeli v září naši žáci do Heinewalde, kde náplní byla především ekologická výchova. Na druhém se sešli v říjnu na naší škole. Jeho hlavním cílem byla výtvarná práce s látkou - batika, potisk, odbarvování a malba na hedvábí, vše pod vedením Lenky Řadové. Výsledky své společné práce představili žáci obou škol na malé módní přehlídce, která zahájila slavnostní vernisáž výstavy na naší škole.
Součástí obou výměnných pobytů byly také sportovní aktivity a především prohlubování znalostí cizího jazyka a poznávání kultur na obou stranách hranice. Oba výměnné pobyty byly realizovány v rámci projektu Duhový svět, financovaného Česko-německým fondem budoucnosti.
Milan Vokatý