Vítězové soutěže si užili zážitkový den

soutěž ve třídění odpadů

V rámci environmentálního vzdělávání usiluje benešovská škola o maximální zapojení žáků do aktivit, kterými mohou sami ovlivnit udržitelný rozvoj životního prostředí. Jednou z takových činností je třídění odpadu. Celoškolní projekt, zaměřený na třídění odpadů se konal pod patronací místostarosty města, jenž také zajistil pro vítěze výhru v podobě návštěvy Lezeckého centra v Jablonci nad Nisou. Škola nastavila pro své žáky velmi přísná pravidla, zaměřující se především na kvalitu třídění odpadů.
Celoškolní soutěž ve třídění odpadu vyhráli žáci V. B, před žáky V. A a žáky VI. A. Odměnu v Lezeckém centru Makak climbing s.r.o. v Jablonci nad Nisou si pořádně užili. V aréně si mohli pod vedením zkušených instruktorů vyzkoušet některé z 88 výstupových linií. Po vyčerpávajícím lezení měly děti připravený výborný oběd. Na závěr dne se děti osvěžily v Mšenské přehradě.
Touto cestou bychom chtěli poděkovat, firmě Rock Empire, s.r.o. a panu místostarostovi Petru Jansovi, kteří celou soutěž sponzorovali a umožnili nám parádní zážitkový výlet. Poděkování patří i zaměstnancům Lezecké arény Makak, kteří se dětem maximálně věnovali.

Bc. Lenka Řadová