Veselé zoubky 1.B

Děti z prvních tříd se zapojily do soutěže od DM drogerie na téma Prevence zubního kazu. Žáci 1.B si vytvářeli leporelo s názvem Veselé zoubky. Leporelo má tyto části: Co vím o zubech, Zubní kaz, Zdravá výživa, Jak o zuby pečuji a Jak si čistím zuby. Děti třídily zdravé a nezdravé potraviny, trénovaly techniku čištění zubů a naučily se básničku. Zapojili se také rodiče. Měli za úkol s dětmi doplnit jednu stránku leporela a potvrdit tím, jak často si děti zuby doma čistí, a kdy byli naposledy u zubaře. Druhým úkolem pro rodiče bylo děti vyfotografovat, jak si doma čistí zuby. Fotografie si děti nalepily na poslední stránku leporela. Do soutěže děti poslaly leporelo Adélky Dobrovolné a leporelo vytvořené z fotografií od rodičů. Děti projekt velice zaujal a podle některých rodičů si teď raději čistí zoubky.

Mgr. Jana Soorová