Veselé zoubky 1.A

Na samém začátku byl dárek od dm drogerie markt s.r.o. Jeronýmova 1485/19, České Budějovice.
Děti se dozvěděly, že dárek dostaly proto, aby se naučily správně pečovat o své zoubky. Shlédly CD Veselé zoubky, společně prošly Příručku správné péče o dětský chrup a každý si vypracoval pracovní list Pojď si s námi hrát. Pustily si ukázku pohádky O Hurvínkovi. Příručku Preventivní program Veselé zoubky dostaly děti domů, aby si ji vypracovaly s rodiči. Nejdůležitějším úkolem bylo, aby rodiče vyfotili své děti, jak si čistí zoubky a zařídili svým dětem návštěvu zubního lékaře. Ve třídě si děti potom udělaly z fotografií nástěnku, na kterou dávaly také průkazky Veselé zoubky.
V hodině českého jazyka, matematiky, prvouky, výtvarné výchovy a pracovních činností děti plnily úkoly, soutěžily a vyrobily si obří pastu, kelímek a kartáček na zuby.

Hodnocení projektu

Děti pracovaly s nadšením, práce je zajímala, z výsledků měly radost a moc se jim vše líbilo. Při svačině se dívaly a hodnotily, zda mají tu správnou svačinu. Tvrdí, že si zoubky čistí. Rodiče udělali zápis do průkazky a některé děti navštívily zubního lékaře. Tři maminky sdělily, že pro děti nemohou sehnat zubního lékaře. Jednoho zubního lékaře našli rodiče pro chlapce až v 30 km vzdáleném malém městečku. V našem městě totiž zubní lékař není. Úspěchem bude, když si alespoň některé děti z tohoto programu něco pozitivního do života odnesou a zubní hygiena se stane jejich pravidelnou součástí.
Děkujeme rodičům, že dětem pomohli, i díky jim byly děti úspěšné a umístily se mezi nejlepšími deseti školami z celé ČR. Za odměnu pojedou 4. června 2013 do Prahy na divadelní představení Spejbla a Hurvínka.
Mgr. Věra Doležalová