Sportovní aktuality

V průběhu března měla naše škola své reprezentanty také v řadě sportovních soutěží. Nejstarší žáci - chlapci z 8. a 9. tříd sehráli 13. března 2015 v Děčíně základní kolo florbalové ligy a v silné konkurenci děčínských týmů vybojovali 2. místem postup do okresního kola. V okresním finále, které se uskutečnilo 20. března 2015 v Markvarticích, se i přes bojovný výkon celého týmu nepodařilo umístit na medailových místech. Tým skončil na 6. místě. Ve čtvrtek 19. března 2015 se do sportovních bojů zapojili také mladší žáci z 3. - 5. tříd, kteří se zúčastnili již 7. ročníku tradičního turnaje ve florbalu žáků 1. stupně - Markvartická střela. Z turnaje přivezli chlapci 5. místo. V pátek 20. března 2015 se chlapci ze speciálních tříd se zúčastnili turnaje ve florbalu pro žáky speciálních škol v České Kamenici, ze šesti účastníků vybojovali v letošním turnaji 4. místo. V úterý 24. března 2015 se starší žáci zúčastnili již tradičního turnaje, který pořádá ZŠ Verneřice, 13. ročníku fotbalového turnaje V. Šmicera. Chlapci v konkurenci osmi týmů předvedli výborný výkon a vybojovali medaile a pohár za 1. místo. Josef Hanzl z 8. A byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje. V úterý 31. března 2015 odehráli stejný turnaj také mladší žáci. Školu reprezentovali chlapci z 5. - 7. tříd, kteří nenapodobili starší fotbalisty, a umístili se na 5. - 8. místě.

Mgr. M. Šmídová