Sportovní aktuality

žáků speciálních tříd

Žáci speciálních tříd se v květnu 2013 zúčastnili sportovních soutěží.
Sportovní hry mládeže speciálních ZŠ v lehkoatletickém čtyřboji proběhly 17. května 2013 ve Varnsdorfu. Zúčastnilo se jich sedm speciálních škol děčínského okresu, v lehké atletice soutěžilo 21 chlapců a 21 dívek druhého stupně ZŠ.
Žáci soutěžili v následujících disciplínách - chlapci - 60 m běh, skok daleký, hod míčkem, běh na 1500m, dívky - 60 m běh, skok daleký, hod míčkem, běh na 800m. Celkově získali naši reprezentanti získali mezi školami krásné 2. místo. Chlapci i dívky získali celkově 3. místo.
Mezi jednotlivci - chlapci získal Milan Hanko 4. místo a mezi dívkami Alena Krejčova 5. místo
Nejlepší umístění v jednotlivých disciplínách : Milan Hanko 2. místo v hodu míčkem a 3. místo ve skoku dalekém a Alena Krejčová 2. místo v běhu na 800 m

Druhou sportovní soutěží byl Okresní turnaj v malé kopané pro žáky 1. stupně speciálních základních škol okresu Děčín, který se konal 6. června 2013 ve Šluknově. Ze sedmi přihlášených škol se zúčastnilo pět škol.(Varnsdorf, Šluknov, Jiříkov, Česká Kamenice a Benešov nad Ploučnicí). Turnaj byl hraný systémem každý s každým na 15 minut, podle pravidel malé kopané.
Družstvo Benešova obsadilo celkové 4. místo. Vyhrálo domácí družstvo Šluknova.

a další foto z turnaje - http://vstek.rajce.idnes.cz/Fotbalovy_turnaj_Specialni_ZS_Sluknov_2013/

Ivan Schwarz