Sportovní aktuality

V průběhu března 2013 měla škola své reprezentanty v řadě sportovních soutěží.
Starší i mladší žáci se zúčastnili již 11. ročníku Šmicerova poháru ve fotbale, jeho pořadatelem je ZŠ a MŠ Verneřice. Starší žáci po bojovném výkonu získali krásné 2. místo a mladší žáci vybojovali 1. místo a získali na rok putovní pohár.
(foto z turnaje starších žáků - autor ZŠ Verneřice)

V Markvarticích se uskutečnili také turnaje ve florbalové lize chlapců a dívek. Chlapci sehráli semifinálové kolo a nepostoupili do finále. Děvčata sehrála finále a získala bojovným výkonem v okrese po nájezdech 6. místo.

Florbalového turnaje speciálních škol se zúčastnili také žáci speciální třídy. Z turnaje v České Kamenici, kterého se zúčastnilo 7 družstev okresu Děčín, přivezli pohár za 2. místo a Milan Hanko byl vyhlášen nejlepším hráčem celého turnaje.

Na konci března sehráli starší žáci také 1. kolo Coca-cola školského poháru 2013. Turnaj za účasti 4 družstev musel být díky nepřízni počasí odehrán ve sportovní hale v Kamenickém Šenově. Protože se hrálo v hale, nejednalo se o velký fotbal, ale o malou kopanou. Naši chlapci se v turnaji umístili na 3. místě a do dalších bojů ve školském poháru nepostoupili. Tak snad zase příští rok.

M. Š.