Sportovní aktuality ze školy

V letošním školním roce se na naší škole úspěšně rozvíjejí také sportovní aktivity žáků. Pod vedením Mgr. Libuše Ficencové trénují ve dvou kroužcích mladí florbalisté ze 2. až 5. tříd. Pan Klein vede florbalové kroužky pro chlapce a dívky od 6. do 9. tříd. Nejstarší žáci z 8. a 9. r. se pod vedením Mgr. Mirky Šmídové zdokonalují v míčových hrách.

Českomoravský fotbalový svaz spolu s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Asociací sportu pro všechny pod hlavičkou „ Fotbal ano – drogy ne“ vyhlásil  premiérový ročník Školské futsalové ligy, do které se naše škola přihlásila v kategorii mladších a starších žáků. O výsledcích našich žáků najdete informace v samostatném článku. Na druhé kolo jedou starší žáci v pátek 10. listopadu 2010 do Teplic.

V úterý 16. listopadu 2010 opět zavítali na besedu se žáky 6. – 8. ročníků ligoví basketbalisté BK Děčín. Podobná akce se konala také v minulém školním roce a měla velký úspěch. Nejprve byl žákům představen Basketbalový klub Děčín a pak se představili přítomní hráči Admir Alič, Tomáš Pomikálek, Jan Jiříček a Dan Douša. Při besedě jim ochotně odpovídali na zvídavé a zajímavé otázky, které si pro ně žáci připravili. Na závěr předvedl Jan Jiříček smečování a střelbu na koš a hráči se se žáky vyfotili. Fotografie z celé akce si můžete prohlédnout na stránkách www.bkdecin.cz/novinky .

Žáci naší školy se v letošním školním roce přihlásili také do florbalového turnaje Orion Cup o přeborníka okresu s postupem na kraj. Soutěžilo se zatím ve třech kategoriích – starší žáci (8. a 9. tř.), mladší žáci (6. a 7. tř.) a dívky. Oba turnaje chlapců se odehrály závěrem měsíce listopadu na ZŠ v Děčíně, dívky sehrály svůj turnaj v Markvarticích. Naši hráči ani hráčky se bohužel neprobojovali do finálových skupin, ale zahráli si kvalitní florbal a získané herní zkušenosti jistě uplatní v dalších turnajových ročnících.

Mgr. M. Šmídová, Mgr. J. Novotná, H. Franclová