Soutěž Hlídek mladých zdravotníků ČČK

V sobotu 24. dubna 2010 se naši žáci v Jílovém zúčastnili okresního kola Hlídek mladých zdravotníků, pořádané Českým červeným křížem Děčín. Soutěži předcházela příprava všech soutěžících - školením mladých zdravotníků v aule naší školy. Celý den, 12. dubna 2010, se vybraní žáci obou stupňů seznamovali se zásadami poskytování první pomoci, vyzkoušeli si praktické úkoly - oživování, stabilizovanou polohu apod. pod vedením pana Tobiáše z ČČK Děčín. Sama okresní soutěž se konala v sobotu 24. 4. 2010 v Jílovém a zúčastnilo se jí 26 žáků, kteří byli rozděleni do 5 soutěžních hlídek. Za 1. stupeň se soutěže zúčastnily 2 hlídky, za 2. stupeň bojovaly 3 soutěžní hlídky. V obou kategoriích přivezly hlídky 4. místa. Blahopřejeme.

Mgr. Blanka Ušáková