Soutěž finanční gramotnosti

Žáci 8. a 9. tříd se v rámci výuky pracovních činností, ve kterých se věnují finanční gramotnosti, zúčastnili 4. ročníku Soutěže finanční gramotnosti pro základní a střední školy. Školních kol se v Ústeckém kraji zúčastnilo 42 škol s více než 2 000 soutěžícími žáky. V rámci školního kola odpovídali prostřednictvím počítače na 11 soutěžních otázek. Časový limit na řešení byl 30 minut. Nejlépe z 65 soutěžících naší školy odpovídali Ondřej Vajda (9.B), Eliška Niederlová (9.A) - správně 10 z 11 otázek a Ondřej Zíval (9.B) - správně 9 odpovědí. Stejný počet správných odpovědí měli také Barbora Havránková, Veronika Šredlová (obě 9.B) a Vilém Pejpek (8.A). První trojice bude školu reprezentovat v okresním kole, které proběhne v lednu 2013.

M. Š.

V okresním kole, které stejně jako školní kola, probíhalo elektronicky, skončilo naše družstvo na 4. místě. Školu reprezentovala trojice Ondra Zíval, Eliška Niederlová a Ondra Vajda. Správně odpověděli na 10 z 15 soutěžních otázek.

M. Š.