Souboj čtenářů 2016

čtenářská soutěž pro 6. třídy

Od února do poloviny dubna 2016 se někteří žáci 6. tříd zúčastnili v rámci celorepublikové kampaně "Rosteme s knihou" čtenářské soutěže Souboj čtenářů - soutěže ve znalosti obsahu knih. Dobrovolníci z obou 6. tříd si mezi sebou rozdělili 5 knižních titulů, které jsme obdrželi v několika exemplářích. Vytvořili tak 5 skupin a měli přibližně dva měsíce na to, aby každý svou knihu přečetl a pořizoval si přitom co možná nejpodrobnější poznámky.

Informace k soutěži na: http://www.rostemesknihou.cz/cz/o-kampani/souboj-ctenaru/

V pondělí 11. dubna 2016 v 10 h vypuklo on-line kolo soutěže, kdy soutěžící v počítačové učebně napjatě očekávali, jakých 5 otázek ke knize každá skupina dostane. Přestože otázky byly velmi záludné a některé opravdu nečekané, naši žáci se svého úkolu zhostili se ctí a v rekordním čase. Z celkového počtu 80 přihlášených škol nakonec obsadili krásné 14. místo.

Mgr. Soňa Matysová

Hodnocení některých účastníků:

„Souboj čtenářů byl zajímavý, ale mohlo být víc otázek.“ - Lukáš Zavřel, Dan Pongrácz

„Souboj byl zajímavý a protrénovali jsme si paměť. Byla to cenná zkušenost.“ - Bára Brousilová

„Soutěž byla zajímavá a napínavá, stejně jako kniha, kterou jsem četl.“ - Radek Heinzel

„Bylo to hezké a napínavé, moc se mi to líbilo.“ - Simona Petrová