Slavnostní předávání Slabikářů v 1.C

Za sedmero horami a sedmero řekami žije v Písmenkovém království královna Učitelka I. Zlá ježibaba Josefína královně záviděla její nejcennější poklad, a proto zajala třídního maskota Karlose. Na záchrannou akci se 17. 1. 2018 vydali žáci I. C. Nejprve v tělocvičně zdolali nelehké nástrahy ve formě překážkové dráhy, poté vyluštili číselný kód, který jim umožnil vstoupit do království. V samotném hradu pomohli královně roztřídit pomíchaná písmenka. Protože žáci věděli, že zvítězit mohou pouze v případě, že spojí své síly, vytvořili na důkaz svého přátelství ještěrkovou mozaiku. V závěru dne pronesli kouzelnou formuli, která pomohla osvobodit třídního maskota Karlose. Na znamení díků dostal každý žák od královny Učitelky I. jeden z jejích nejcennějších pokladů – zbrusu nový Slabikář.

Mgr. Veronika Netíková