Skřivánek 2016

aktuálně z městského kola

Budova Bílá

Po té, co se děti vrátily do školních lavic odpočaté po vánočních prázdninách, proběhlo v každé třídě naší školy třídní kolo pěvecké soutěže "Skřivánek 2016".

Ve čtvrtek 14. 1. 2016 se pak ve třídě II. B sešlo 24 vybraných zpěváčků (výherců třídního kola) z 1. - 4. tříd a více jak 40 skvělých diváků z řad jejich spolužáků na školním kole pěvecké soutěže  „Skřivánek 2016“.

Jelikož výkony byly vyrovnané, pěvecká příprava dětí na soutěž byla znát, rozhodla se porota udělit 2 třetí místa, 2 druhá místa i 2 první místa. Z nejmladších účastníků soutěže byla nejúspěšnější Rozárka Pečová z I. B, která získala 3. místo a z II. C Anička Marie Kul´ková, která se již se zkušenostmi z loňské soutěže umístila na 2. místě. Z nejstarších zpěváků si 3. místo vyzpívala Kristýna Sovová  ze  IV. B. Čistým hláskem zazpívala i Eliška Misíková ze III. B a získala tak 2. místo. Nejlépe zazpívaly a 1. místo vybojovaly Maruška Neubaerová ze IV. A  a  Klára Bartáčková ze III. A.

Odměněni byli všichni aktivní účastníci soutěže účastnickým listem a malou sladkou odměnou. Nejmladší zpěváčci ještě „navrch“ dostali omalovánky - za odvahu.

Mgr. M. Rejmanová

Budova NOVA

Dne 13. ledna 2016 se v aule na budově Nova konala soutěž v sólovém zpěvu Skřivánek. Zúčastnili se žáci od páté do deváté třídy.

V první kategorii zvítězili: 1. místo - Karolína Kleinová z 5. C, 2. místo - Vítek Nesládek z 5. B, 3. místo – Kateřina Sedláčková z 5. A.

V druhé kategorii byla konkurence silná a bylo těžké rozhodování. Umístění dopadlo takto: 1. místo – Klára Štěpánková z 6. B, 2. místo – Radek Heinzel z 6. B, Lucie Pastorová a Nikola Štechmüllerová (obě 6. A).

diváci

Letos poprvé účinkovalo duo - sestry Veronika a Klára Štěpánkovy. Umístily se na prvním místě.

Do městského kola, které se bude konat 27. 1. 2016 v Děčíně postupují z I. kategorie Karolína Kleinová a všichni umístění z druhé kategorie a zpívající duo.

Děkujeme za krásná vystoupení a těšíme se na příští rok.

Mgr. A. Špačková

Městské kolo

Ve středu 27. ledna 2016 proběhlo městské kolo Děčínského Skřivánka. Soutěž proběhla jako již tradičně v Domě dětí a mládeže v Děčíně v kategoriích sólový zpěv, dua a tria. Naši reprezentanti přivezli dvě čestná uznání - Karolína Kleinová a Radek Heinzel, 3. místo - Lucka Pastorová a 2. místo a postup do únorového krajského kola si vyzpívaly Klárka a Veronika Štěpánkovy v kategorii zpívajících duet. Blahopřejeme!

M. Š.