Školská futsalová liga

V minulých letech byli žáci naší školy velmi úspěšní ve fotbalové soutěži Školský pohár Coca-Cola  (1x dokonce účast ve finále 16ti nejlepších týmu z ČR ).
Českomoravský fotbalový svaz spolu s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Asociací sportu pro všechny pod hlavičkou „ Fotbal ano – drogy ne“ vyhlásil místo této soutěže premiérový ročník Školské futsalové ligy, do které se naše škola přihlásila v kategorii mladších a starších žáků. Je tříkolová a první část  proběhla v pátek 5. 11. 2010 v Děčíně na hřišti ZŠ Dr. M. Tyrše.
Mladší žáci sehráli zápasy se ZŠ Děčín Kamenická, Dr. M. Tyrše, a se ZŠ Česká Lípa. I když nepostoupili, podali bojovný výkon a nasbírali jistě cenné zkušenosti. Výborný výkon předvedl  hráč Kamil Horvát a brankář Zdeněk Vlach.
Starší žáci se utkali s děčínskými  ZŠ  Kamenickou a Dr. M. Tyrše. S první jmenovanou školou kluci vyhráli 5:2 (góly 2x Míla Brom, 2x Jirka Meduna, 1x Honza Kalakur); druhý zápas byl přímo nervydrásající, kluci bojovali bohužel i proti rozhodčímu a nakonec zvítězili 4:3 (góly 2x Míla Brom, 1x Jirka Meduna, 1x Jan Kalakur). Zvláštní pochvalu si jistě zaslouží Míla Brom a Jirka Meduna za příkladný přístup k mladším žákům při „koučování“ jejich zápasů.
Podařilo se nám postoupit do 2. kola, které musí být odehrané do 31. 12. 2010. Naším soupeřem bude vítěz ze skupiny D4 Žalhostice, Litoměřice, Libochovice  a D8 , kde budou mezi sebou hrát 4 teplické základní školy. Tak nám držte palce.

Mgr. J. Novotná, H. Franclová, učitelky TV