Škola v přírodě - Jiřetín pod Jedlovou

2. třídy

V pondělí 16. května 2016 vyrazily děti druhých tříd do školy v přírodě v Jiřetíně pod Jedlovou – za loupežníky do Tolštejnského panství. Tento ozdravný pobyt byl také směřován k vzájemnému sbližování a poznávání žáků paralelních tříd (kvůli slučování dětí do 3. tříd), čemuž přispěl i prostor chaty Vilda, v němž děti byly ubytovány. Pro většinu dětí to bylo úplně první odloučení od rodičů na delší dobu. Pár slziček sice ukáplo, ale děti to zvládly statečně. Během 4 dní děti probádaly podzemní chodby Štoly sv. Jana Evangelisty, navštívily kozí farmu Žofín, kde i ochutnaly kozí sýr. Vypravily se za loupežnickým pokladem na zříceninu hradu Tolštejn a vyšplhaly se na rozhlednu Jedlová. Také většina z nich vyzkoušela své síly a odvahu v 5 – 7 m nad zemí v lanovém adrenalinovém parku. Pobyt byl zakončen pyžamovou párty s promenádou ve vlastnoručně batikovaných tričkách a s vyhodnocením celé školy v přírodě, kde byli všichni účastníci zaslouženě odměněni medailí a dekretem Tolštejnského panství. Domů se všichni vrátili bez újmy na zdraví, spokojení a plní nových zážitků.

Mgr. Martina Rejmanová