Škola v přírodě - Jiřetín pod Jedlovou

4. třídy

Od pondělí 6. června do pátku 10. června 2016 pobývali žáci 4. A a 4. B v Jiřetíně pod Jedlovou na Horské chatě Vilda. Jako poutníci se vydali s patronem Tolštejnského panství loupežníkem Vildou za pokladem a sbírali do vandrovního mini pasu razítka, za která na konci pobytu získali dekret Tolštejnského panství. Loupežník Vilda jim za různé aktivity prostřednictvím paní učitelek dával mince, za každých 5 mincí jim pak poskytl drobnou nápovědu, kde je poklad ukrytý. Všichni žáci nakonec dospěli k jednomu místu, a tak se ve čtvrtek vydali poklad hledat. Úkoly, které žáci v průběhu školy v přírodě plnili, byly různé: naučili se orientovat podle mapy a buzoly, nabatikovali si tričko, poznávali luční byliny, hledali v textu odpovědi týkající se míst, která navštívili, zpívali písně u táboráku, účastnili se pyžamové párty, překonávali překážky v lanovém parku a podobně. Navštívili štolu sv. Jana Evangelisty, Křížovou cestu, Kozí farmu Žofín, rozhlednu Jedlová a zříceninu hradu Tolštejn. Školu v přírodě si všichni moc užili a odnesli si domů spoustu zážitků.

Mgr. Jana Soorová