Škola v přírodě - Lubenec

Ve dnech 24. – 31. května 2018 prožívaly třídy 5. B, 6. B a 8. A, doplněná o tři žáky z 8. B, pobyt na škole v přírodě v Lubenci, pořádaný námi prověřenou a oblíbenou agenturou Haul.

Pobyt se tentokrát nesl v duchu Harryho Pottera, a tak krom dopoledního projektového vyučování, pomáhali žáci zachránit Bradavickou školu čar a kouzel od zla.

Žáky i pedagogy uchvátila zejména místní krajina, která nabízela spoustu krásných míst. Mimo jiné třídy navštívily místní rozhlednu a kostel sv. Jiljí (obě místa si spravuje svépomoci místní spolek občanů), který slouží jako vitrážové muzeum.

Spokojenost a nadšení z celého pobytu podtrhl už jen fakt, že žáci domů do Benešova nad Ploučnicí dovezli 1. a 2. místo v celopobytové hře, a to v konkurenci deseti zúčastněných tříd. Již při odjezdu se všichni shodli na tom, že sem se ještě někdy musí vrátit.

Mgr. M. Pilnáčková