Setkání s budoucími prvňáčky

Ve středu 12. června 2019 si předškoláci se svými rodiči odběhli ze školky do školy, aby někteří z nich byli pasováni na prince a princezny a vstoupili tak do „školního království s jejich budoucí učitelkou Mgr. Janou Stromkovou. Ti druzí s paní učitelkou Mgr. Martinou Rejmanovou odstartovali svůj let na planetu jménem „Škola písničkou a vlastnoručně vyrobenou vesmírnou raketou.
Budoucí prvňáčci ve svých kmenových třídách také shlédli tematické pohádky, které jim zahráli žáci 3. A  a 3. C, a které byly motivací pro následné tvořivé činnosti dětí s rodiči. Ve školních komnatách se zdobily královské koruny. Ve „vesmíru“ se sestavovaly vesmírné rakety z geometrických tvarů a rodiče vytvářeli „fotografie“ svých malých kosmonautů. Rodiče dětí si domů odnesli seznam potřeb pro budoucího prvňáčka a desatero, co by mělo dítě umět při nástupu do školy.

Mgr. Martina Rejmanová