Rozsvícení vánočního stromu

„Tak rozsviťte strom na náměstí. On rozzáří vše kolem nás. Nám všem co tu zpíváme s radostí, dá vědět, že nastal ten čas...“

To jsou slova písně, která doprovázela slavnostní rozsvícení vánočního stromu na benešovském náměstí. Čas adventu jsme si přiblížili v pátek 26. listopadu 2010, kdy se tato naše tradiční akce konala.

Aby byla atmosféra úplná, připravila jsem si společně s dětmi z pěveckého sboru naší mateřské a základní školy krátké předvánoční koncertování v kině. Vánoční zastavení s Klubíčkem proběhlo v příjemné náladě a s úsměvem všech účinkujících i posluchačů na tvářích. Kino vmžiku zapadlo živými sněhovými vločkami a obléklo se aspoň na chvilku do vánoční nálady. Všichni společně jsme se na krátký čas zastavili a zazpívali si koledy. Odměnou dětem za krásný zpěv byl sladký perníček. Vybrané peníze za dobrovolné vstupné na koncert s názvem Děti dětem jsme věnovali dětem do Zambie.

Pak už jsme se společně s rodiči vydali na náměstí. Na cestu nám posvítila barevná světýlka, která děti dostaly od městského úřadu. Na náměstí jsme pak společně rozsvítili náš vánoční strom.

Děkuji všem, kteří se zapojili do této akce a přeji dětem, jejich rodičům i vám všem, klidné a krásné chvíle, které nám měsíc prosinec přináší. Není nad rozzářené oči a šťastný úsměv na tváři našich dětí.

Mgr. Zdeňka Černá