Reportáž z olympiády mateřské školy

aktuálně z okresní olympiády MŠ

Ve čtvrtek 11. května 2017 se na škvárovém hřišti uskutečnila Olympiáda dětí z Mateřské školy Sluníčko z Benešova nad Ploučnicí. Děti předškolního věku se utkaly ve čtyřech disciplínách: hod na cíl, hod do dálky, běh na čas, skok do dálky. Na každou z disciplín měly děti tři měřené pokusy. Na fair–play dohlíželi žáci z 9.A, zaměřili se hlavně na přešlapy a předbíhání, měření času a vzdálenosti. Celé dopoledne se vydařilo, děti byly plny energie a pohodové nálady. Olympiádě přálo i hezké počasí. Děti byly odměněny diplomem za účast a sladkou odměnou, žáci 9.A také dostali sladkou odměnu v podobě lízátka. Na celou akci se přišla podívat spousta malých diváků z prvních tříd. Ale nechyběly ani maminky a babičky, které přišly povzbuzovat své ratolesti.

Za celou 9.A – Lucie Mazáčková, Jana Nováková a Terezie Svádová

Ve čtvrtek 19. května 2017 se na hřišti ZŠ Dr. M. Tyrše v Děčíně uskutečnila okresní olympiáda mateřských škol, které se zúčastnila družstva z mateřských škol z Děčína a okolí. Naši malí reprezentanti byli na olympiádu výborně připraveni. Získali několik umístění na stupních vítězů a v okresním kole zvítězili. Za 1. místo přivezli pohár, diplomy, medaile a spoustu dárků. Za to je ve školce čekalo velkolepé uvítání od jejich kamarádů. Blahopřejeme!

O okresní olympiádě mateřských škol byla také reportáž a fotografie v Děčínském deníku: http://decinsky.denik.cz/zpravy_region/foto-deti-v-decine-soutezily-v-olympijskych-disciplinach-20170519.html

M. Š.