Recitační soutěž

aktuálně z oblastního kola a krajské přehlídky
Dne 26. 2. 2015 proběhlo v aule na budově Nova školní kolo recitační soutěže. Celkem se soutěže zúčastnilo 38 žáků ve třech kategoriích. Do městského kola, které proběhlo ve středu 11. 3. 2015 v České Kamenici, postoupilo celkem 9 recitátorů. Byli to: Klárka Bartáčková, Vilém Effenberger, Barbora Ondrejkovičová, Barbora Brousilová, Eliška Provazníková, Matěj Werner, Eliška Fleischerová, Simona Vacenovská a Martin Battya. V první kategorii získala Barbora Ondrejkovičová 1. místo a Klárka Bartáčková 3. místo, ve třetí kategorii se na 3. místě umístil Martin Battya. Barbora Ondrejkovičová bude školu reprezentovat v oblastním kole v Děčíně, které proběhne 20. 3. 2015. Budeme držet palce. Všichni, kteří se recitační soutěže zúčastnili a vzorně reprezentovali naši školu, si zaslouží pochvalu.

Mgr. Blanka Ušáková

V pátek 20. března 2015 se v Děčíně konalo oblastní kolo soutěže dětských recitátorů "Dětská scéna 2015". Naši školu reprezentovala Barbora Ondrejkovičová, žákyně 3. A, v oblastním kole výborným výkonem vybojovala postup do krajského kola v Lounech. Poděkování patří všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli a zejména Barborce za výborný výkon a vzornou reprezentaci naší školy. V krajském kole, které je v její I. kategorii posledním kolem této soutěže a uskuteční se již 28. - 29. března 2015, budeme opět všichni držet palce.

Krajská přehlídka se konala 28. března 2015 v Lounech, byla pro Barušku velkou zkušeností, a i když nezískala ocenění, patří jí velká pochvala za dosažené výsledky a vzornou reprezentaci naší školy.

M. Š.