Recitační soutěž

Ve středu 2. února 2011 se na Nové škole v aule konalo školní kolo 40. ročníku recitační soutěže pro I. a II. st. ZŠ. Celého klání se zúčastnilo 30 žáků od druhých do devátých tříd - ve velkém zastoupení zejména soutěžících dětí z I. stupně. Každý recitátor měl možnost si přednášené texty vybrat sám.
Celkem se bojovalo o první, druhé a třetí místo ve čtyřech kategoriích, přičemž první a druhé místo může porota doporučit k postupu do městského kola.
Výsledky:
I. kategorie - 1. místo - Barbora Kulíková, 2. místo - Simona Vacenovská obě ze 3.B, 3. místo Natálie Nerglová a Eliška Fleischerová obě ze 3.A
II. kategorie - 1. místo - Sára Dostálová, 2. místo - Filip Lipenský oba z 5.B, 3. místo - Tereza Pastorová a Kateřina Svobodová obě ze 4.B
III. kategorie - 1. místo - Veronika Šrédlová ze 7.B, 2. místo - Marie Wojtechová ze 6.B, 3. místo - Denisa Frühaufová ze 7.A.
IV. kategorie - porota udělila čestné uznání Kristýně Cestrové z 8.A
Školu budou 2. března 2011 v městském kole v České Kamenici  reprezentovat B. Kulíková, S. Vacenovská, S. Dostálová, F. Lipenský, V. Šredlová a M. Wojtechová. Držme jim palce!

Mgr.Martina Rejmanová