Pythagoriáda 2009/2010

V pondělí 15. února 2010 proběhlo v aule školy školní kolo 33. ročníku matematické soutěže Pythagoriáda. Cílem Pythagoriády je zvýšit zájem o matematiku u co nejširšího počtu žáků.
Soutěže se zúčastnilo 14 žáků 6. tříd a 12 žáků ze 7. tříd. Všichni řešili 15 matematických úloh různé obtížnosti. Na vlastní řešení měli 60 minut. Úspěšným řešitelem se stal každý, kdo ve školním kole získal 9 a více bodů. Úspěšní řešitelé postupují do okresního kola v Děčíně. Nejúspěšnější účastnicí ze 6. tříd se stala Markéta Štěpánková (6.A) a spolu s ní do okresního kola postupují Barbora Havránková (6.B), Martina Oravíková (6.A) a Kateřina Balvínová (6.A). V sedmých třídách nebyl žádný úspěšný řešitel, nejlepší výsledek dosáhla Zuzana Ondečková (7.A).

Mgr. M. Šmídová