Projekt Škola pro život

CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0011931

Naše škola realizuje od 1. února 2019 projekt Škola pro život (CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0011931). Projekt je realizován v rámci výzvy č. 02_18_063 pro Šablony II - MRR v prioritní ose 3 OP. Jeho realizace potrvá do 31. ledna 2021. Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Projekt je zaměřen na kombinaci témat - personální podpora (školní kariérový poradce v ZŠ, chůva v MŠ, školní asistent v ŠD), společné vzdělávání dětí a žáků, podpora extrakurikulárních/rozvojových aktivit v MŠ a ZŠ (realizace klubů pro žáky - čtenářský klub, badatelský klub, klub komunikace v cizím jazyce, klub zábavné logiky a deskových her, klub občanského vzdělávání a demokratického myšlení, realizace projektových dnů), osobnostně profesní rozvoj pedagogů MŠ, ZŠ a ŠD se zaměřením na aktuální potřeby školy (např. DVPP zaměřená na čtenářskou, matematickou pregramotnost a gramotnost, polytechnické vzdělávání v MŠ, osobnostně sociální rozvoj pedagogů, vzdělávání v oblasti ICT, rozvoj CLIL ve výuce nebo sdílení zkušeností pedagogů různých škol). Dále budou podpořeny aktivity rozvíjející ICT ve výuce, ale také aktivity zaměřené na spolupráci s rodiči dětí a žáků a spolupráci s veřejností.

Mgr. J. Zelený, Mgr. M. Šmídová