Projekt Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje

Naše škola je spolu s dalšími základními školami Děčínska partnerem projektu „Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje“ s reg. č. CZ.1.07/1.1.00/44.0005 (OP VK). Cílem projektu je rozvoj a zvýšení kvality počátečního vzdělávání v oblasti přírodovědných a technicky zaměřených oborů.  Projekt je především zaměřen na propagaci, podporu a zkvalitnění vzdělávání žáků v Ústeckém kraji v návaznosti na aktuální požadavky potencionálních zaměstnavatelů, ale také na další rozvoj znalostí a dovedností žáků. Jedná se o komplexní podporu vzdělávání technického a přírodovědného směru. Partnerskými školami jsou v našem okrese Střední škola lodní dopravy a technických řemesel, Děčín VI - příspěvková organizace, Střední škola zahradnická a zemědělská Antonína Emanuela Komerse, Děčín - Libverda, příspěvková organizace a Vyšší odborná škola a střední průmyslová škola strojní, stavební a dopravní, Děčín, příspěvková organizace.

Žáci naší školy z obou devátých tříd a II. speciální třídy se v rámci tohoto projektu ve středu 19. listopadu 2014 zúčastnili projektového dne "Zkus to sám", který pro ně uspořádala Střední škola lodní dopravy a technických řemesel, Děčín VI. Žáci - chlapci i děvčata - měli možnost si prohlédnout prostory této školy a zejména si na vlastní kůži vyzkoušet řemesla, která se na této střední škole vyučují. Pod vedením mistrů odborné výchovy a samotných studentů se seznámili se strojírenskými profesemi a vyzkoušeli si aktivity, které jim jednotlivé profese přiblížily. Zároveň si na cvičné lodi v Děčíně - Rozbělesích vyzkoušeli také profesi lodníků, která se na této škole vyučuje. Cílem tohoto projektového dne je popularizace technických řemesel a zároveň příprava vycházejících žáků k volbě povolání, které si budou již brzy vybírat.

Mgr. M. Šmídová