Projekt Ovoce a zelenina do škol

doprovodný program projektu: Ochutnávkové koše

Naše škola je zapojena do projektu ,,OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL“, který je spolufinancovaný z prostředků Evropské unie. Děti dostávají 2x měsíčně různé druhy zeleniny a ovoce nebo 100% ovocné nápoje. Již třetím rokem jsme využili nabídky doprovodného programu tzv. ,,Ochutnávkového koše“.

Ve středu 3. května 2017 každá třída dostala koš plný zeleniny a ovoce, a to i velmi neznámých exotických druhů. Paní učitelky připravily pro žáky projektový den, kde se děti dozvěděly mnoho informací, užily si spoustu legrace a ochutnaly druhy, které znaly pouze od vidění. Projekt si každá třída organizovala sama. V některých třídách soutěžili, malovali nebo zpívali písně s tématikou ovoce a zelenina. Projekt se všem opět líbil a už nyní přemýšlí, jakou formu práce si na příští rok připraví. Určitě se zúčastníme znovu.

Radka Bartošová