doprovodný program projektu: ochutnávkové koše

Naše škola je zapojena do projektu ,,OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL“, který je spolufinancovaný z prostředků Evropské unie. Děti dostávají 2x měsíčně různé druhy zeleniny a ovoce nebo 100% ovocné nápoje. Již druhým rokem jsme využili nabídky doprovodného programu tzv. ,,Ochutnávkového koše“.

V úterý 5. dubna 2016 každá třída dostala koš plný zeleniny a ovoce, a to i velmi neznámých exotických druhů. Děti byly o akci předem informovány, takže si přinesly misky, příbory apod., aby mohly produkty poznávat nejen očima, ale i ochutnávat. Projekt si každá třída organizovala sama. Ve čtvrtém ročníku si tvořili saláty, na které si zbývající suroviny sami donesli. V některých třídách soutěžili, malovali, nebo zpívali písně s tématikou ovoce a zelenina. Projekt se všem opět líbil a už nyní přemýšlí, jakou formu práce si na příští rok připraví.

Radka Bartošová