Prázdninové vzdělávací kurzy

Přátelé (EEL-0167-CZ-1), Otevřená náruč (EEL-0166-CZ-1)

 
 
O prázdninách patřila benešovská škola vzdělávání dospělých – počítačová učebna českým a německým seniorům v rámci projektu Přátelé - kurz digitální fotografie, výtvarné dílny a atrium školy českým a německým výtvarným nadšencům v rámci projektu Otevřená náruč - kurz sochání.
 

Červencové sváteční dny strávilo třicet nadšenců na dvou vzdělávacích kurzech v benešovské základní škole. Kurz digitální fotografie byl určen seniorům z našeho města a z Heidenau. Sešla se parta prima lidí, kteří se v rámci vzdělávací aktivity učili vytvářet digitální animace v několika počítačových programech. Témata byla: Moje rodina a přátelé a Stáří. Frekventanti vytvořili velmi zajímavá díla, která budou k vidění na podzimní výstavě v galerii školy.

Druhý kurz  byl také mezinárodní a byl zaměřen na uměleckou tvorbu. Výtvarní nadšenci vytvářeli sochy z ytongu. Tentokrát bylo zadání sedící figura – sochy mají lepší stabilitu a po výstavě budou rozmístěny do různých částí města. Pracovními nástroji byla kladiva, dláta, vrtačky… a další udělátka, kterými se dá bušit do kamene. Vzhledem k astronomickým teplotám připomínala práce v atriu školy chvílemi spíše galeje. Ovšem výsledek stojí za to! Všechny artefakty budou k vidění na podzimní výstavě v benešovské základní škole.
 
 
Mgr. Dagmar Tesarčíková