Pěvecká soutěž Skřivánek 2017

aktualizováno - městské kolo

Ve středu 11. ledna 2017 se v aule školy konala soutěž v sólovém zpěvu pro žáky budovy Nova - Skřivánek 2017. Na pódiu se ve školním kole vystřídalo 24 soutěžících zpěváků
V kategorii A1 si 1. místo vyzpívala Marie Neubauerová z 5. A, 2. místo Kristýna Sovová z 5. B
V kategorii B nejlépe zazpívala Klára Štěpánková ze 7. B a vybojovala tak 1. místo, na 2. místě se shodně umístily Lucie Pastorová a Nikola Štechmüllerová – obě ze 7. A

Čestným uznáním porota ohodnotila Kateřinu Sedláčkovou (6. A), Gábinu Pálkovou (6. B), Natálii Matuškovou (6. C), Marii Heřmanovou (6. C), Nikolu Zubčíkovou (6. C), Pavlínu Drahotovou (7. A), Simonu Petrovou (7. B) a Lucii Dortovou (7. B).

Všem soutěžícím děkujeme za pěkné vystoupení a těšíme se příští rok na další zpívání.

Mgr. A. Špačková

Skřivánci - zpěváčci na Bílé škole

Po té, co se děti vrátily do školních lavic odpočaté po vánočních prázdninách, proběhlo v každé třídě naší školy třídní kolo pěvecké soutěže Skřivánek. Ve čtvrtek 12. ledna 2017 se poté ve třídě III. A sešlo 26 vybraných zpěváčků, výherců třídního kola, z 1. - 4. tříd na školním kole. Jelikož výkony byly vyrovnané, pěvecká příprava dětí na soutěž byla znát, rozhodla se porota udělit 2 třetí místa v 1. i  2. kategorii. Z nejmladších účastníků soutěže byla nejúspěšnější Anička Půlpánová z 1. B a Terezka Kadlecová z 1. A, které získaly 3. místo. Na 2. místě se již se zkušenostmi z loňské soutěže umístila Lili Savčuková z 2. B a 1. místo získala Nela Městsková z 2. C. Ze starších zpěváků si 3. místo vyzpívali Ema Valoušková ze 3. B a Filip Stínil ze 4. B. Stejně jako vloni si svým čistým hláskem vyzpívala i letos 2. místo Eliška Misíková ze 4. B. Letošním nejlepším Skřivánkem na Bílé škole se stala Aneta Bašistová ze 4. B. Všichni soutěžící byli odměněni účastnickým listem a malou sladkou i věcnou odměnou. Nejmladší zpěváčci ještě navrch dostali omalovánky - za odvahu. 

   

 Mgr. M. Rejmanová

Výsledky z městského kola

V městském kole "Děčínského Skřivánka" naši školu reprezentovala dvě děvčata - Lucie Pastorová a Nikola Štechmüllerová (obě ze 7. A). Městské kolo se uskutečnilo 25. ledna 2017 v Děčíně. Dívky soutěžily v kategorii B - sólo a obě zpívaly velmi dobře - Lucka se umístila na krásném 3. místě a Nikolu porota ocenila čestným uznáním. Blahopřejeme.

M. Š.