SAZKA Olympijský víceboj 2014

Stejně jako v loňském školním roce se naše škola zapojí do plnění disciplín SAZKA Olympijského víceboje, jednoho z klíčových projektů Českého olympijského výboru v rámci dlouhodobé kampaně na podporu sportu a zdravého životního stylu – Česko sportuje.

V průběhu školního roku budou žáci všech tříd plnit osm měřitelných disciplín. Disciplíny se budou plnit minimálně jednou v 1. a jednou ve 2. pololetí. Disciplíny jsou definovány ve spolupráci s FTVS, AŠSK a SportAnalytik tak, aby pokrývaly všech osm klíčových fyzických schopností dětí - rychlost, ohebnost, vytrvalost, sílu, hbitost, rovnováhu, silovou vytrvalost a výbušnost.

Díky rychlé registraci se nám podařilo získat sportovní set Sazka olympijského víceboje, ve kterém kromě sportovního náčiní jsou také sportovní žákovské knížky pro žáky 1. - 3. ročníků. Podaří-li se nám splnit alespoň šest disciplín co největším počtem žáků školy do konce října, budeme bojovat o účast olympijské hlídky na naší škole.

Každý může sportovat, tak se do toho pusťme.

Mgr. M. Šmídová

Ukázky jednotlivých disciplín: