Olympiáda předškoláků

Tradiční, oblíbenou akcí v mateřské škole je sportovní olympiáda starších dětí, které se na ni vždy těší. Letos proběhla ve čtvrtek 25. dubna 2019 na školním hřišti. Pro malé sportovce přišli k MŠ jejich starší kamarádi z 9. B s třídní učitelkou Mgr. J. Novotnou a odvedli děti s olympijskými vlajkami (ty pro olympiádu vyrobili deváťáci v rámci výtvarné výchovy) a olympijským ohněm na školní hřiště. Po nástupu a zahájení závodily děti ve 4 disciplínách - skoku z místa, běhu na 20 m, hodu tenisovým míčkem a hodu na cíl. Akce se zúčastnilo 40 předškolních a starších dětí. Při závěrečném nástupu dostaly děti diplomy a perníkovou medaili, kterou pro ně vyrobila paní učitelka Mgr. Novotná. Žáci 9. B a jejich třídní učitelka si za přípravu a organizaci olympiády zaslouží velkou pochvalu. Na akci se přišla podívat a fandit i skupina rodičů. Vybrané družstvo bude školku reprezentovat na květnové olympiádě mateřských škol v Děčíně.

A. Matajová